Savremeni gimnazijalac Srđa Šibalić na 21. zasedanju Cetinjskog parlamentarnog foruma

Učenik Savremene Srđa Šibalić bio je volonter na 21. zasedanju Cetinjskog parlamentarnog foruma (CPF), održanom od 27. septembra do 6. oktobra u Crnoj Gori. Na tom forumu savremeni učenik Srđa imao je zvanje Hosting Personal Assistent poslanicima Britanskog parlamenta – Rt Hon. John Austin i Rt Hon. Nigel Evans.

Cetinjski parlamentarni forum

Cetinjski parlamentarni forum osnovali su parlamenti zemalja jugoistočne Evrope 2004. godine. Nakon petnaest godina rada, ovo zasedanje imalo je kako radni, tako i simbolično svečani karakter.

Savremeni gimnazijalac Srđa već duži period pokazuje veliko interesovanje za angažovanje u međunarodnim multilateralnim parlamentarnim zasedanjima, pa je tako prethodne dve godine učestvovao na zasedanjima BIMUN-a. Angažovanjem u okviru CPF-a Srđa je, pored sticanja korisne prakse, na regionalnom nivou, u lepom svetlu, predstavio i našu školu.

Pročitajte i intervju koji je Srđa samostalno napisao, pripremio i obavio sa bivšim gradonačelnikom Griniča Johnom Austinom, britanskim poslanikom u penziji.