RAZVIJANJE VEŠTINA

shlajfna

Osim stručnog znanja, koje Savremena gimnazija gradi tokom četvorogodišnjeg školovanja u cilju pripreme učenika za fakultet, naši učenici imaju priliku da razvijaju i razne veštine, koje ih pripremaju za život u 21. veku. Kontinuirano usvajanje savremenog koncepta obrazovanja podrazumeva integraciju znanja i veština u holistički pristup intelektualnom razvoju učenika.

Kursevi veština koji škola nudi nisu obavezni, a zamišljeni su tako da, uz predmete predviđene planom i programom, upotpune znanja učenika, pomognu im da postignu maksimalne rezultate i izgrade uspešnu karijeru. Ovaj paket kurseva je vredan poklon koji je učenicima na raspolaganju tokom kompletnog školovanja i dostupan na našoj e-learning platformi.

e-Learning platforma - riznica znanja i veština

sg3Uloga savremenog obrazovanja u Savremenoj gimnaziji nije samo da podiže svest o neophodnosti promena u obrazovnom procesu već i o korišćenju svih prednosti koje sa sobom nosi upotreba tehnologije u učionici. Interaktivno učenje je najbolje učenje! Bez obzira da li govorimo o tradicionalnom učenju u učionici ili preko interneta, interaktivnost u pristupu je jedini siguran recept koji garantuje pažnju učenika i maksimalne rezultate. Interaktivnost e-learning-a razvija svestranost, baš po meri novih generacija. Ostaje samo da se obrazovanje prilagodi novinama i iskoriste mogućnosti koje one pružaju. Mi smo to našim učenicima već omogućili.

E-learning platforma Savremene gimnazije omogućuje našim učenicima i njihovim roditeljima da bilo gde i bilo kad pristupe interaktivnim materijalima za učenje, komuniciraju sa profesorima i rešavaju testove, kako bi, na taj način, upotpunili znanja koja usvajaju tokom školovanja. Tokom školske godine učenicima su na raspolaganju brojni kursevi za koje će imati punu podršku profesora. Zavisno od interesovanja, učenik može da pohađa sve kurseve koje želi, potpuno besplatno.

Želite da učite onda kada vi to želite, a ne kada je kurs zakazan? Dodati kursevi će biti dostupni na vašoj e-learning platformi, 24 sata dnevno, 7 dana u nedelji.

Učenicima je na raspolaganju 3o kurseva raspoređenih u 3 paketa:

IT VEŠTINE

Većina ljudi danas koristi Microsoft Office, međutim, retko ko se može pohvaliti poznavanjem svih tajni Office paketa. Zbog toga smo se potrudili da na listu poklon kurseva uvrstimo i najznačajnije Office programe, obezbedivši našim učenicima da suvereno vladaju programima neophodnim za gotovo svaki posao. Osim ovih, učenici mogu da saznaju više o softverima za obradu fotografija, veb dizajn i računarske mreže.

• Windows
  • Word
  • Excel
  • Power Point
  • Photoshop CC
  • Adobe Illustrator
  • Corel Draw
  • Računarske mreže
  • Uvod u HTML i CSS

ENGLESKI

Poznavanje engleskog jezika, kao imperativ današnjice, je nešto što se podrazumeva. Međutim sertifikat najprestižnijeg svetskog univerziteta kao potvrda nivoa stečenog znanja nešto je što izdvaja. Pored osnovna 4 nivoa: elementary, pre-intermediate, intermediate i upper-intermediate, učenicima je na raspolaganju i pripremni kurs za polaganje Kembridž ispita FCE za sticanje jednog od najcenjenijih svetskih sertifikata za engleski jezik.

• English Elementary
  • English Pre-Intermediate
  • English Intermediate
  • English Upper-Intermediate
  • English IT
  • FCE prep

POSLOVNE VEŠTINE

Ovaj paket zamišljen je sa idejom da se od dece naprave mladi ljudi koji shvataju da se u životu događaju stvari za koje ih škola ne sprema, ali ih Savremena gimnazija sprema. Zato smo pažljivo izabrali veštine za koje mislimo da su važne u životu naših gimnazijalaca. Kroz ove kurseve, učenici će naučiti kako da efektivno koriste svoje vreme, kako da razvijaju svoju kreativnost i inovativnost, kako da organizuju događaj ili vode projekat.

• Efektivne tehnike pisanja
  • Efektivne tehnike pregovaranja
  • Efektivno donošenje odluka
  • Efikasno učenje
  • Efektivna poslovna komunikacija
  • Interkulturalne komunikacije
  • Kreativnost i inovativnost
  • Osnove marketinga
  • Osnove menadžmenta
  • Osnove menadžmenta projektima
  • Osnove odnosa s javnošću
  • Uspešno vođenje sastanaka
  • Veštine jasne i uverljve prezentacije
  • Upravljanje konfliktima

sgmajcaSavremene veštine - siguran uspeh u budućnosti

Cilj ovih besplatnih kurseva je da prošire znanja učenika, ali i da ih pripreme za snalaženje u savremenoj poslovnoj praksi koja ih očekuje. Pažljivo smo odabrali kurseve za koje smatramo da su važni, korisni i za koje verujemo da će učenicima doneti znanja naophodna da ostvare maksimalne rezultate u svakoj karijeri. U vremenu velike dostupnosti informacija, neophodno je da budući lideri na vreme sistematizuju svoja znanja, upotpune ih i usmere ka željenom cilju. Zato Savremena gimnazija nastoji da svojim učenicima obezbedi najbolje uslove za sticanje znanja i pripreme za uspešnu budućnost.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!