• Profesorka srpskog jezika i književnosti

Ana Mihajlović

Profesorka srpskog jezika i književnosti Ana Mihajlović diplomirala je srpski jezik i književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. Formalno obrazovanje nastavila je na master studijama komunikologije na Fakultetu političkih nauka, a stručno obrazovno-pedagoško iskustvo stekla je tokom višegodišnjeg rada u nekoliko beogradskih škola.

Ana smatra da je biti nastavnik najodgovornije i najizazovnije, ali ujedno i najlepše zanimanje. Osim što nastoji da u učenicima razvije ljubav prema rečima, knjigama i čitanju, dokazujući svakodnevno da je to izvor najvećih mudrosti i zadovoljstava, trudi se i da ih nauči da misle, kritički posmatraju svet i neguju pozitivne sisteme vrednosti.

Zalaže se za to da svaki učenik istovremeno i njoj bude učitelj. Slobodno vreme najradije provodi u krugu porodice i prijatelja.