• Profesorka engleskog jezika

Ana Sitarica

Profesorka engleskog jezika Ana Sitarica osnovne i master studije završila je na Filološko-umetničkom fakultetu u Kragujevcu, studijski program Engleski jezik i književnost, a doktorske akademske studije, na kojima je i dalje, upisala je na Filološkom fakultetu u Beogradu, program Jezik, književnost, kultura. Učestvovala je na naučnim skupovima u Beogradu, Kragujevcu i Novom Sadu i objavila radove u Zborniku Matice srpske za književnost i jezik, Zborniku Učiteljskog fakulteta Prizren – Leposavić, onlajn naučnom časopisu „Research Result. Social Studies and Humanities”, Zborniku sa naučnog okruglog stola „Brendovi u književnosti, jeziku i umetnosti”, Filološko-umetničkog fakulteta u Kragujevcu. Od 2014. godine radi kao nastavnik engleskog jezika u osnovnoj, srednjim stručnim i onlajn-školama, a od 2018. godine radi kao istraživač-pripravnik na Filološko-umetničkom fakultetu.

Ana veruje da se strani jezik ne uči, već usvaja kroz mnoštvo različitih sadržaja i medija i da je tokom nastave neophodno uvažiti različite stilova učenja kod učenika. U Savremenoj gimnaziji nastoji da primeni stečeno iskustvo i stvori inspirativnu atmosferu, gde će učenici kroz interdisciplinarni i interaktivni pristup, uz upotrebu najnovije tehnologije, sticati veštine iz engleskog jezika.

Obožava pse, voli trčanje i fizičke aktivnosti i smatra da je u zdravom telu zdrav duh. Slobodno vreme najviše voli da provodi sa porodicom u prirodi.