• European Computer Driving Licence

ECDL fondacije

Pored toga, LINKgroup je akreditovani međunarodni centar za obuku i testiranje, ovlašćen od strane ECDL fondacije (European Computer Driving Licence). To garantuje da smo u organizacionom, tehničkom, kadrovskom i svakom drugom smislu ispunili standarde koji važe u Evropskoj uniji. ECDL predstavlja sistem sertifikacije znanja iz oblasti IT-ja priznat u više od 160 zemalja sveta. U program našeg školovanja implementirana je najnovija verzija ECDL Syllabusa 5.0.

European Computer Driving Licence (ECDL) je projektovan i nadgledan od strane ECDL Fondation Ltd. (ECDL-F). The European Computer Driving licence Foundation je osnovana kako bi koordinirala prihvatanjem i funkcionisanjem ECDL koncepta širom Evrope. U evropskim okvirima zemlja koja poseduje dozvolu mora istovremeno biti i član The Council of European Professional Informatics Societes (CEPIS). Izvan evropskih granica ECDL Fondacija dodeljuje dozvolu samo onim organizacijama za koje smatra da zadovoljavaju sve potrebne kriterijume.