• Profesorka engleskog jezika

Jovana Popović

Profesorka engleskog jezika Jovana Popović diplomirala je na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer Engleski jezik i književnost, gde je stekla i zvanje master profesor jezika i književnosti. Radom u privatnoj školi engleskog jezika u Beogradu tokom dužeg niza godina stekla je iskustvo u podučavanju učenika svih uzrasta i nivoa znanja. Pored opštih kurseva engleskog jezika, sprovodila je i pripreme za polaganje različitih Kembridž ispita. Veliki je pobornik profesionalnog usavršavanja i voli da razmenjuje iskustva sa kolegama, pa je održala niz radionica za nastavnike engleskog jezika, a 2015. godine stiče zvanje trenera nastavnika engleskog jezika.

Rad sa tinejdžerima smatra veoma izazovnim, ali istovremeno i interesantnim. Na svojim časovima u Savremenoj gimnaziji želi da pomogne učenicima da razviju pismenu i usmenu komunikaciju na engleskom jeziku. Takođe, Jovana smatra da je jezik neraskidivo povezan sa svim drugim aspektima života, pa svoje učenike želi da podstakne da informisano i kritički razmišljaju o pitanjima i temama koji ih okružuju.

U slobodno vreme voli da putuje i prati sva kulturna dešavanja u Beogradu, a pogotovu našu pozorišnu scenu. Takođe, uživa da sa prijateljima ide na koncerte i svirke.