• Profesorka srpskog jezika i književnosti

Marija Crvenko

Profesorka srpskog jezika i književnosti Marija Crvenko završila je osnovne studije na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Obrazovanje je usavršila na Internacionalnom fakultetu baveći se istraživačkim i naučnim radom u okviru master studija. Nekoliko svojih radova je objavila u „Školskom času”, stručnom časopisu za metodiku srpskog jezika i književnosti. Radno iskustvo je stekla u radu sa učenicima u nekoliko beogradskih škola.

Marija smatra da je njen zadatak da kod učenika Savremene gimnazije probudi interesovanje za književnu umetnost radi razvijanja ljubavi prema knjizi i, pre svega, uobličavanja njihovog sopstvenog umetničkog ukusa.

Slobodno vreme provodi sa porodicom i prijateljima, pri čemu uvek nađe vremena za čitanje kvalitetnih knjiga.