• Profesorka likovne kulture

Marija Dimitrijević

Profesorka likovne kulture i umetnosti i dizajna Marija Dimitrijević završila je master studije na Fakultetu primenjenih umetnosti Univerziteta u Beogradu. Tokom studija radila je na usavršavanju stranih jezika i profesionalnih veština koje će biti u funkciji vaspitno-obrazovnog rada.

Poseduje višegodišnje iskustvo u edukativnom radu sa decom, koje je stekla u Anglo-američkoj školi u Beogradu i na Francuskom institutu u Beogradu. Autor je i organizator nekoliko izložbi dečjih radova. Osim u edukativnom radu, stekla je veliko iskustvo u oblasti dizajna tekstila, kao i grafičkog dizajna, što je obogatilo njeno znanje u domenu dizajnerskih softvera i modernih tehnologija uopšte.

Kao profesor likovnog u Savremenoj gimnaziji, Marija nastoji da kod učenika razvija kulturnu svest, kritičko mišljenje i razvoj odgovornog odnosa prema kulturnom nasleđu. Pre svega, nastojaće da inspiriše učenike da se bave kreativnim radom i podsticaće njihovo uključivanje u umetnički i kulturni život društva.

Slobodno vreme voli da provodi sa porodicom, u prirodi i čitanju.