• Profesorka srpskog jezika i književnosti

Milica Petrović

Profesorka srpskog jezika i književnosti Milica Petrović osnovne akademske studije srpske književnosti i jezika završila je na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, nakon čega na njemu pohađa master studije (smer Srpska književnost) i upisuje doktorske akademske studije. Po završetku master studija, radila je u Šabačkoj gimnaziji kao profesor jezika i književnosti. Bavi se prevođenjem, pisanjem kritičkih tekstova, kao i autorske proze, koju objavljuje u specijalizovanim časopisima i periodici. Posebno je interesuje srpska proza XX veka.

Milica želi da inovativnim nastavnim pristupom analizi književnih dela učenike podstakne na razmišljanje ne samo o književnosti već i o filmu, pozorištu, muzici, istoriji, nauci, umetnosti, ali i životu uopšte, i time pobudi učeničko interesovanje, kreativnost i individualnost.

Slobodno vreme provodi uz omiljene knjige i filmove ili u krugu porodice i prijatelja.