• Profesorka srpskog jezika i književnosti

Mirjana Vasić Adžić

Profesorka srpskog jezika i književnosti u Savremenoj gimnaziji Mirjana Vasić Adžić diplomirala je na Filološkom fakultetu u Beogradu, na smeru Srpska književnost i jezik sa opštom književnošću. Svoje veštine i znanja upotpunila je master studijama na Fakultetu za medije i komunikacije. Pored rada u struci, kao profesor srpskog jezika i književnosti u srednjoj školi, sa velikim uspehom je organizovala i sprovodila i pripremnu nastavu za prijemne ispite.

Pristalica je modernog vida učenja i interaktivnog prenošenja znanja, što potvrđuje i podatak da je predavač na kursu kreativnog pisanja. Za ove principe zalaže se i u svom radu, na časovima u Savremenoj gimnaziji.

Svaki slobodan trenutak Mirjana se trudi da provede u krugu porodice i prijatelja. Hobi joj je pisanje priča za decu.