• Profesor istorije

Nikola Mijatov

Profesor istorije Nikola Mijatov diplomirao je na Filozofskom fakultetu u Beogradu, gde je završio i master akademske studije. Trenutno pohađa doktorske studije na Katedri za istoriju Jugoslavije. Osim u oblasti istorije, usavršavao se u borilačkim veštinama na studijama sporta na Visokoj sportskoj i zdravstvenoj školi u Beogradu, gde je stekao značajno trenersko iskustvo. Autor je niza naučnih i stručnih radova iz istorije Jugoslavije i filozofije borilačkih veština.

U nastavi istorije kroz postepenost, metodičnost i individualni pristup nastoji da iz svojih učenika izvuče maksimum. Kroz primenu savremenih metoda i pristupa teži da istoriju učini zanimljivom, ali i korisnom. Smatra da je razumevanje modernog sveta kako sa društvenog, tako i sa političkog aspekta nemoguće bez poznavanja njegove istorije.

Slobodno vreme najčešće provodi u kimonu, ali voli i da vozi bicikl, čita i piše.