• Profesorka matematike

Sandra Belić

Profesorka matematike Sandra Belić završila je osnovne studije na Matematičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na Katedri za verovatnoću i statistiku, gde je nastavila master studije. Tokom studiranja sticala je pedagoško iskustvo, radeći u nekoliko beogradskih škola. Kroz kreativan pristup nastoji da kod učenika probudi ljubav, istraživački duh i kritičko mišljenje prema matematici.

Smatra da je najbolji način za učenje matematike njeno povezivanje sa svakodnevnim situacijama, te učenike uči kako da koriste i primene matematička znanja i pristupe ovoj nauci na praktičan način. Smatra da je važno raditi na svojim sposobnostima, pa se redovno bavi i profesionalnim usavršavanjem.

Veliki je ljubitelj životinja, naročito mačaka. Slobodno vreme koristi za druženje, putovanja, čitanje knjiga ili gledanje dobrih filmova.