• Profesorka istorije

Sanja Bogdanović

Profesorka istorije Sanja Bogdanović diplomirala je istoriju na Filozofskom fakultetu u Beogradu i magistrirala na University of Illinois u Čikagu. Radeći kao asistent na University of Illinois, a potom i na City Colleges of Chicago, vodila je vežbe na kojima su studenti sprovodili istraživačke projekte i usavršavali literarne veštine neophodne za napredovanje u različitim akademskim oblastima. Pored rada na univerzitetu, Sanja je volontirala u čikaškim osnovnim i srednjim školama, organizujući razne aktivnosti i projekte za učenike različitih uzrasta.

Koristeći modernu tehnologiju u nastavi, Sanja uspeva da oživi istoriju i pokaže učenicima da ovaj predmet može da bude ne samo koristan već i zabavan.

U slobodno vreme Sanja voli da čita, piše i uživa u vožnji biciklom duž obala beogradskih reka.