• Profesorka srpskog jezika i književnosti

Sanja Drobnjaković

Profesorka srpskog jezika i književnosti Sanja Drobnjaković diplomirala je na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je na smeru Srpski jezik i književnost završila osnovne studije izjednačene sa nivoom mastera. Obrazovanje je nastavila na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, gde se u okviru master studija bavi problemima savremene kulture i antropologije. Iskustvo u pedagoškom radu stekla je višegodišnjim predavanjem u školi, a profesionalno se bavi i lekturom.

Kao profesorka Savremene gimnazije trudi se da kod svojih učenika razvija sposobnost samostalnog razmišljanja, kreativnost i ljubav prema čitanju. U radu se usmerava ka povezanosti umetnosti i svakodnevne kulture sa obrazovanjem i zato rado koristi dramsku pedagogiju i film u nastavi.

Slobodno vreme ispunjava čitanjem, odlaskom u pozorište i putovanjima.