• Profesor filozofije

Slobodan Stijačić

Profesor filozofije u Savremenoj gimnaziji Slobodan Stijačić završio je osnovne i master studije filozofije na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu. Slobodan je učestvovao na takmičenju mladih naučnika iz oblasti sociologije za Global Challenges Foundation.

Ima nekoliko objavljenih radova: „Pojam odgovornosti”; „Problem metafizike i problem svijeta”, „Hegelova istorija filozofije”, „Poboljšanje ljudi”, „Dekartovo prevladavanje skepticizma”, „Pojam iskustva” i „Problem skepticizma u modernoj filozofiji”, a svoje znanje će na moderan način prenositi i učenicima Savremene gimnazije.

Pored filozofije, Slobodanu su velika ljubav i strast borilački sportovi, naročito boks. Poseduje veliko iskustvo iz raznih borilačkih sportova – on je evropski prvak u disciplini borbe i nosilac je crnog pojasa. Trenutno uspešno vodi svoju školu boksa.

Hobi mu je jahanje, a uživa i u ekstremnim sportovima: paraglajdingu, letenju zmajem, bungee jumpingu, raftingu i drugim.