• Menadžerka Kombinovanog programa

Zorana Živanović

Menadžerka Kombinovanog programa i profesorka filozofije Zorana Živanović završila je osnovne i master studije filozofije na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Tokom osnovnih studija radila je na usavršavanju stranih jezika i profesionalnih veština, koje joj pomažu da mladim gimnazijalcima približi filozofiju 21. veka. Dobitnik je nagrada „Borislav Pekić” i „Desanka Maksimović”, kao i „Zlatoustov venac” za svoje autorske radove i retoriku.

Na osnovu veoma dobrog primera školskog etosa u Filološkoj gimnaziji, u kojoj je pohađala japanski jezik, Zorana nastoji da svoje časove filozofije obogati praktičnim pristupom savremenim filozofskim problemima, jer smatra da je od velike važnosti podstaći u učeniku kritički osvrt na zadate probleme, kao i analitički pristup istima.

Ono za šta će učenici Savremene gimnazije biti obogaćeni kroz nastavu jeste sposobnost jasne i valjane argumentacije, logičko razmišljanje, analiza problema savremene filozofije i samostalno rezonovanje kompleksnijih problema današnjice. Zalaže se za timski rad na času, prijateljsku atmosferu i pristup filozofiji kroz misaone igre.

U slobodno vreme Zorana uživa u čitanju knjiga ruske klasične književnosti, rok muzici i kulinarstvu.