Nađa Pevac učestvovala na predavanju o društveno odgovornom preduzetništvu

Nađa Pevac, učenica III razreda Kombinovanog programa, zajedno sa profesorkom predmeta Biznis i alumnistom Ekonomskog fakulteta Marijom Milić, prisustvovala je kao specijalni gost veoma zanimljivom i inspirativnom predavanju na Ekonomskom fakultetu na temu „Osnaživanje sela sa dobrom ekonomijom”.

Ovo predavanje u organizaciji kluba ALUMNI održala je za bivše studente i svoje kolege alumnista Ekonomskog fakulteta, izvršni direktor u Centru za društveno odgovorno preduzetništvo i osnivač prostora za rad Rural HUB Vrmdža – Dragana Tomić Pilipović.

Dragana je posle zavidne karijere i pozicije izvršnog direktora za HR u jednoj svetskoj banci odlučila da se upusti u novu avanturu, te se zajedno sa porodicom preselila u prelepo mesto Vrmdža u blizini Sokobanje, gde je nastavila da svojim radom unapređuje ne samo sebe kao pojedinca već i svoje okruženje. Veoma su retki ljudi kao što je Dragana, ljudi koji se bave onim što se kod nas zove socijalno preduzetništvo. Ona velikom posvećenošću, energijom i iskustvom u konsaltingu doprinosi razvoju ovog malog mesta koje je, zahvaljujući njenom radu, već odavno prepoznato kao primer uspešne socijalne inovacije i za koje je naša Nađa imala priliku da sazna.

Prisustvovanje predavanju na temu ’Osnaživanje sela sa dobrom ekonomijom’ na Ekonomskom fakultetu bilo je još jedno od vrlo poučnih i zanimljivih iskustava. Naime, s obzirom na to da je predavanje bilo u vezi sa društveno odgovornim preduzećem u segmentu razvoja sela, tačnije sela Vrmdža, i da smo se mi, učenici i učesnici projekta „InnoSchool” skoro susreli sa ovom temom, zaista je bilo divno iskustvo saznati nešto o ovome, pogotovo iz prve ruke, ruke osnivača. Posle ovog predavanja shvatila sam da je osnivanje ovakvog vida preduzeća ono što može pomoći pri ukazivanju na sve lepote koje naša zemlja ima, da je to vrlo zanimljivo iskustvo, ali i da razviti samu ideju nije laka stvar i da iziskuje zaista dosta truda i posvećenosti s obzirom na uticaj brojnih spoljašnjih faktora. Međutim, na kraju se sav taj trud zaista isplati i zadovoljstvo društva je rezultat i poklon koji treba ceniti. Stoga su ovo iskustvo i predavanje na mene ostavili vrlo pozitivan i podstičući utisak, onaj koji će zauvek ostati u sećanju, čak do trenutka kada ću to znanje moći da primenim na praktičan način, rekla je Nađa prenoseći svoje utiske o ovom predavanju.