IT nacionalni program

uvod u nacionalni skolski program

Nacionalni program u Savremenoj gimnaziji unapređen je kreativnim i interdisciplinarnim pristupom, upotrebom najsavremenije tehnologije, ali i inovativnim obrazovnim praksama i metodikom nastave.

U IT odeljenjima, pored standardnih nacionalnih predmeta, učenici imaju dodatne predmete iz oblasti informacionih tehnologija kao što su programiranje, primena računara, objektno orijentisano programiranje, baze podataka, programske paradigme, web programiranje, računarski sistemi, kao i operativni sistemi i računarske mreže, čime stiču široko obrazovanje u ovom polju.

Ova odeljenja idealna su za učenike koji pokazuju talenat i interesovanje za informacione tehnologije, kao i za one koji žele da nastave svoje školovanje na nekom od IT fakulteta, ali će zahvaljujući širini stečenog znanja moći da nastave studije i u drugim oblastima.

Pored brojnih računarskih kompetencija koje će steći, učenici će biti osposobljeni da efikasno koriste programiranje i rad sa bazama podataka za rešavanje različitih problema u daljem obrazovanju, profesionalnom radu i svakodnevnom životu, čime će njihovo znanje biti funkcionalizovano.

Cilj ovog programa je pun intelektualni razvoj učenika u skladu sa njihovim sposobnostima, potrebama i interesovanjima, sticanje znanja i veština koje doprinose razvoju informatičke pismenosti neophodne za dalje školovanje, život i rad u savremenom društvu, kao i unapređivanje svih aspekata pismenosti koje su potrebne za dalje obrazovanje i profesionalni razvoj.

Savremena gimnazija je Future Ready School u kojoj je učenje podržano nizom najmodernijih i najnaprednijih tehnologija, uz specijalno dizajnirane Intelligent Classroom učionice. Uz stvarno drugačiji pristup nastavi i prenošenju znanja, kreativne i motivisane profesore, IT program će vašem detetu omogućiti da na najbolji način razvija svoje talente i veštine i obezbediti mu sigurnu profesionalnu budućnost.

Upis za generaciju 2021/22. je otvoren!