• Profesor fizike

Gvozden Tasić

Profesor fizike dr Gvozden Tasić završio je osnovne studije na Fakultetu za fizičku hemiju u Beogradu, gde je i doktorirao. Učestvovao je, i još uvek aktivno učestvuje, u upravljanju različitim naučnoistraživačkim projektima iz oblasti obnovljivih izvora energije i zaštite životne sredine i njihovoj realizaciji. Kroz projekte promocije nauke i mentorski rad stekao je iskustvo u radu sa učenicima srednjih škola i studentima.
U Savremenoj gimnaziji želi da kod učenika razvije pozitivan stav prema ovoj divnoj nauci, njihovu sposobnost kritičkog razmišljanja i da ih podstakne da stečeno znanje primenjuju u ostalim naučnim oblastima i svakodnevnom životu.
U svoje slobodno vreme voli da čita, prati sportska dešavanja i gleda filmove i serije.