• Profesorka engleskog jezika i globalnih perspektiva

Jovana Isevski

Profesorka engleskog jezika i globalnih perspektiva Jovana Isevski je, nakon Filološke gimnazije, završila anglistiku na Filološkom fakultetu u Beogradu. Master studije je pohađala na Univerzitetu Sent Džons u Njujorku, gde je radila kao profesor globalne književnosti po završetku programa. Pored rada na univerzitetu, Jovana je stekla pedagoško iskustvo radeći u nekoliko jezičkih škola u Beogradu, ali i onlajn.

Jovanin naučnoistraživački fokus jeste proučavanje klimatskih promena, ekonomskih sistema, posledica tehnološkog razvoja, kao i totalitarnih državnih uređenja kroz anglofonu književnost. Kao predavač, ona teži da kroz jezik edukuje učenike o važnim problemima sa kojima se svet nosi i da razvija njihovo kritičko razmišljanje, koje je ključno za dalji profesionalni i lični rast. Jezik je sredstvo, a ne svrha, te učenje jezika uvek treba da bude funkcionalno.

U slobodno vreme se bavi jogom, planinarenjem i čitanjem, a druženje sa porodicom i prijateljima je, po njenom mišljenju, od suštinske važnosti za mentalno i duhovno zdravlje svakog pojedinca.