• Profesorka matematike

Jovana Malović

Profesorka matematike i računarstva i informatike Jovana Malović diplomirala je na Matematičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na smeru Profesor matematike i računarstva, nakon čega je upisala master studije na pomenutom fakultetu.

Višegodišnje iskustvo u radu sa decom različitog uzrasta je stekla kroz držanje nastave i izradu programa na kursevima programiranja i robotike za decu. Tokom rada je stekla iskustvo u korišćenju savremenih edukativnih platformi i robota namenjenih upoznavanju dece sa osnovama programiranja i robotike.

Jovana želi da tokom rada u Savremenoj gimnaziji učenicima pomogne da matematiku i informatiku povežu sa drugim prirodnim i tehničkim naukama, ali i da je praktično primenjuju u životu.

Slobodno vreme voli da provodi sa porodicom i prijateljima, uživa u čitanju knjiga i gledanju serija i filmova.