• Profesor matematike

Luka Ilić

Profesor matematike Luka Ilić završio je osnovne studije meteorologije na Fizičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Tokom studija se bavio numeričkom prognozom vremena za vetrogeneratore u privatnom sektoru. Na Institutu za fiziku u Beogradu radi na svojoj doktorskoj disertaciji u oblasti numeričkog modeliranja uticaja saharskog peska na vreme i klimu. Sarađuje sa medijima i učestvuje u projektima popularizacije nauke. Tokom doktorskih studija počeo je da predaje matematiku u privatnim školama u Beogradu.

U Savremenoj gimnaziji pomaže učenicima da razviju drugačiji način razmišljanja i sposobnost da primene stečena matematička znanja u rešavanju realnih problema u različitim oblastima.

Slobodno vreme provodi sa porodicom i prijateljima, bavi se triatlonom, čita knjige i razvija svoje kulinarske veštine.