• Profesorka biznisa

Marija Milić

Profesorka biznisa Marija Milić diplomirala je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je stekla i diplomu mastera iz oblasti marketinga. Tokom studija bila je nacionalni marketing menadžer udruženja za razmenu studenata ekonomije – AIESEC kada se aktivno bavila promocijom aktivnosti udruženja, putem medija, međunarodnih stručnih konferencija i razvijanjem saradnje sa privredom. Nakon završenih studija, radila je za vodeće kompanije u oblastima revizije, spoljne trgovine i proizvodnje tekstilnih proizvoda visoke mode, a potom i na poslovima nastavnika ekonomske grupe predmeta u srednjoj školi. Time je proširila svoja znanja i stekla iskustvo u sferama revizije, prodaje i marketinga, menadžmenta i obrazovanja. Licenciran je profesor ekonomskih predmeta i nosilac sertifikata menadžera EU projekata i samostalnog knjigovođe.

Kao profesor u Savremenoj Gimnaziji, Marija nastoji da učenicima prenese važnost povezivanja teorije biznisa i praktičnog znanja kroz upotrebu kreativnih primera iz različitih situacija u preduzeću i prviredi. Njena uloga je da podstakne zainteresovanost učenika za predmet, da razviju svoje preduzetničke veštine i kreativnost, da razumeju ekonomsku stranu sveta u kome živimo i time postanu odgovorni učesnici na tržištu kao potrošači i budući proizvođači inovativnih proizvoda.

Slobodno vreme Marija provodi sa svojom porodicom, posećuje muzeje i koncerte i bavi se slikarstvom.