• Profesorka srpskog jezika i književnosti

Marija Spasić

Profesorka srpskog jezika i književnosti, Marija Spasić, završila je osnovne i master studije na Filološkom fakultetu u Beogradu. Stekla je iskustvo kao predavač srpskog i engleskog jezika. Objavila je rad u časopisu za srpski jezik i književnost „Svet reči”. Dalje usavršavanje je nastavila u oblasti digitalnog marketinga.

Zalaže se za interaktivan način učenja i podsticanje učenika na istraživanje i samostalno zaključivanje.

Bavi se održavanjem društvenih mreža za sajt Sovica bez puškica. Zainteresovana je i za druge umetnosti: film i pozorište.