• Profesorka srpskog jezika i književnosti

Milena Stojanović

Profesorka srpskog jezika i književnosti Milena Stojanović završila je osnovne i master studije na Filološkom fakultetu u Beogradu, smer Srpski jezik i književnost. Master tezu je odbranila na istom fakultetu iz predmeta Akcentologija srpskog jezika. Svoja iskustva sticala je u gimnazijama i srednjim školama u Beogradu. Komparativna prednost joj je jezik i jezička kultura budući da se zalaže za negovanje funkcionalne pismenosti. Smatra da je važno ne samo govoriti, već i kako govoriti te zato svoje učenike praktično priprema za maturu i fakultete. Posebna interesovanja su joj akcenti srpskog jezika i metodička primena gramatike i pravopisa u najširem smislu.

Veruje da savremena nastava srpskog jezika može biti funkcionalna (utilitarna) ako se koristi valjano u cilju sticanja znanja i veština primenljivih u praksi. Napisala je četiri gramatike srpskog jezika za gimnazije i trenutno radi praktični priručnik iz Akcentologije namenjen pre svega studentima društvenih fakulteta, ali i svima onima koji bi da neguju srpski jezik.

Pobornik je zdrave ishrane i umerene fizičke aktivnosti pa u slobodno vreme trenira pilates. Bavi se naučnim radom iz sfere akcentologije srpskog jezika, govori engleski i ruski jezik pa u slobodno vreme studentima drži časove srpskog za strance.