• Profesorka engleskog jezika

Teodora Toroman

Profesorka engleskog jezika Teodora Toroman završila je osnovne i master studije na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Interesovanje za podučavanje je razvila učestvujući u projektu „Studenti studentima” u sklopu Univerziteta. Kasnije je iskustvo u pedagoškom radu produbila kroz angažovanje u centrima za strane jezike, kao i u nekoliko osnovnih i srednjih škola, gde je imala priliku da drži nastavu polaznicima svih uzrasta i nivoa znanja. Pored jezika i književnosti, Teodora se zanima za psihologiju, umetnost, kao i razne multikulturalne teme, i trudi se da ih uključi u svoje nastavne metode da bi razvijala kritičko razmišljanje i podsticala kreativnost kod svojih učenika.

Smatra da su najbolji predavači u osnovi odlični učenici, te teži da svoje pedagoško znanje stalno usavršava, prilagođavajući ga savremenim tokovima. Ljubav prema engleskom jeziku kod svojih učenika želi da razvije kroz muzičku i socijalnu pedagogiju, kao i primenom multimedijalnih sadržaja u nastavi.

U slobodno vreme Teodora se bavi muzikom i član je KST hora. Takođe, uživa u fotografisanju okoline tokom dugih šetnji, kao i u dobrim knjigama i filmovima, koje najviše voli da gleda sa svojim prijateljima i porodicom.