Zabavan čas engleskog - Savremeni recepti u vanrednom stanju

Učenici Savremene gimnazije tokom vanrednog stanja imaju privilegiju da časove prate putem najsavremenije platforme za učenje na daljinu. Zbog te pogodnosti, komunikacija između učenika i profesora je na visokom nivou, a korišćenje tehnologije u nastavi odnosi se i na zanimljive domaće zadatke.

Profesorka engleskog jezika Ana Sitarica učenicima je za domaći zadatak dala da spreme specijalitet po izboru, uz video-prilog u kom na engleskom jeziku objašnjavaju proces pripreme.

Od šejkova do palačinki – raznovrsna kuhinja savremenih učenika

Učenici su tokom izrade ovog ukusnog domaćeg zadatka pokazali izuzetnu kreativnost, a neki su se čak i oprobali u ulozi voditelja kulinarske emisije. Gimnazijalci su kod kuće spremali američke palačinke, mafine, slatke domaće palačinke i palačinke bez jaja, uz okrepljujuću ledenu kafu ili toplu čokoladu

Za doručak, učenici predlažu jutarnji šejk, hranljive žitarice ili slatki plazma šejk, uz tradicionalni tost sendvič, domaću proju i nekoliko prženih jaja ili jaja sa sirom. Za ručak ili večeru, odnosno malo jači obrok, savremeni gimnazijalci spremali su sočne burgere, ukusnu pastu sa prelivom ili meksičke tortilje.

Prijatno!