iPad aplikacije za lakše i zanimljivije učenje

iPad uređaji koje učenici Savremene gimnazije koriste u nastavi predstavljaju svojevrsne elektronske sveske, uz koje je učenje znatno lakše, zanimljivije i interaktivnije. Stvarno drugačije.

Svaki iPad uređaj ima instalirane različite obrazovne aplikacije koje će vam pojednostaviti učenje i učiniti ga još interesantnijim.

Koje sve aplikacije koriste učenici

Koje sve obrazovne aplikacije koriste učenici?

Učenici Savremene gimnazije u nastavi najpre koriste iPad obrazovne aplikacije koje se fabrički nalaze na iPadima, kao i iTunes za preuzimanje različitih video i audio materijala.

Pored toga, koriste i različite obrazovne aplikacije koje je Google napravio, uče geografiju pomoću Google Earth i Google Maps aplikacija, ovladavaju geometrijom kroz Google Drawing, prelaze lekcije, odgovaraju na pitanja i rade domaći kroz Google Docs, Google Sheet, Google Slide ili Google Forms, a sa profesorima komuniciraju putem Gmaila i Google Chata.

Ovladavanje prirodnim naukama nikada nije bilo interesantnije

Učenici na iPadima koriste i posebne aplikacije za svaki konkretan predmet. Tako im je ovladavanje biologijom i njenim različitim oblastima mnogo zanimljivije uz aplikacije 3D Cell, 3D Brain ili 3D Bones and Organs pomoću kojih mogu interaktivno da pregledaju različite 3D modele i izbliza vide sve što ih zanima.

Hemija i matematika na zanimljiv nacinMatematika više nije bauk, već je daleko lakša i zanimljivija kada se radi kroz aplikacije na iPadu, kao što su PCalc Lite, Calculator, iMathematics, PhotoMath, Mathletics, Geometry Pad ili Geometry construction tutor.

Slično je i sa hemijom od koje zaziru mnogi učenici, ali ne i učenici Savremene gimnazije. Sada vam ChemCrafter omogućava da napravite sopstvenu laboratoriju i sprovodite zabavne i kreativne hemijske eksperimente. Za sve male i velike hemičare, posebno su interesantne i aplikacije Periodic table, Elemental i Chemist free. Istražujte, eksperimentišite i učite kroz igru!

Zanimljiva istorija i geografija

Kroz aplikaciju History of the world zavolećete istoriju, sve o II svetskoim ratu naučićete pomoću zanimljive aplikacije WWII Lite: History Challenge, nove svetove otkrivaćete u istraživačkim ekspedicijama i povratkom u doba evropske ekspanzije u XV veku kroz nevervatno zanimljivu igricu European exploration, i bolje se upoznati sa starim civiizacijama pomoću aplikacije Five thousand years.

Uz Learn World Geography lakše ćete naučiti glavne gradove, svetske reke, planine i jezera, a geografija će biti daleko interesantnija. Sa svega nekoliko klikova, uz aplikaciju Museums of the world, možete obići najveće svetske muzeje, upoznati se sa delima najtalentovanijih umetnika svih vremena i zavoleti istoriju umetnosti.

obrazovne aplikacije u skoli

Ukoliko volite da istražujete svemir i želite da saznajete više o zvezdama, planetama, satelitima i ostalim telima u univerzumu, Amazing space journey i NASA app su prave aplikacije za vas.

Savladajte nekoliko svetskih jezika pomoću aplikacija

ipad ted1S obzirom na to da je Savremena gimnazija bilingvalna škola, u kojoj su srpski i engleski ravnopravni jezici, učeniima su od velike koristi aplikacije za što jednostavnije i interesantnije učenje engleskog jezika, kao što su Dictionary, Kindle, Inkling, TED, TED books i Audible.

Za učenje ostalih jezika posebno su interesantne aplikacije Duolingo, Learn with Babbel i Bilingual dictionaries. Pronađite onu koja vam najviše odgovara i počnite da govorite italijanski, španski, nemački ili bilo koji drugi svetski jezik koji ste oduvek želeli da naučite.

Takođe, različite Bundle aplikacije posebno su značajne za učenike na Cambridge International programu i Kombinovanom programu, jer kroz njih veoma brzo i jednostavno mogu da savladavju sve IGCSE predmete. Najznačajnije među njima svakako su: GCSE videos and GCSE questions by LearnersCloud, GCSE by Revision Buddies, GCSE by GCSE Exams, iScience by Mobile i GCSE Revision.

Savremena znanja iz IT-ja i biznisa na dodir

Kada je reč o znanju iz oblasti IT-ja, koje je veoma značajan deo obrazovanja savremenog učenika i bez koga se ne mogu zamisliti nastavak edukacije i uspeh u bilo kom poslu, učenici Savremene gimnazije savladavaju web dizajn, web development, razvoj aplikacija, baze podataka i kreiranje video igara.

U tome im pomažu aplikacije kao što su Treehouse, Udacity, Hopscotch, Swifty i Emaze.

Učenici Savremene gimnazije savladaće osnove savremenog biznisa i biće spremni da jednoga dana zaista zakorače u korporativni svet ili osnuju sopstveni startup, i to zahvaljujući aplikacijama na njihovim iPad uređajima, kao što su: 50 business lessons, How to write a business plan, How to start a business, Google my business i Business development tips.

„Izvrnuta učionica” na iPadu

Izvrnuta učionicaSvima koji žele da im učenje izgleda kao da gledaju zanimljive emisije na TV-u ili žele da dopune svoje znanje iz različitih predmeta i oblasti interesovanja, na raspolaganju su aplikacije iz takozvane „Izvrnute učionice”.

U ovoj „izvrnutoj učionici” na njihovom iPadu nalaze se Khan Academy za nesvakidašnje učenje matematike, biologije, hemije, fizike, različitih umetosti, istorije, IT-ja i muzičkog, zatim, najpoznatija aplikacija za besplatne online kurseve Coursera, zanimljivi i poučni TED govori iz različitih oblasti, ali i niz drugih aplikacija, kao što su Knowmia Teach, Wikipedia, Slideshare, Diigo, Pearltree i Educreations.

Interaktivni kvizovi za proveru znanja

Na kraju svakog časa možete da proverite svoje znanje i pored toga dobro se zabavite sa drugarima iz razreda pomoću različitih kvizova i aplikacija kao što su Nearpod, Quizlet, Brainscape, Flashcards, Schoology, Edmodo, Socrative Student/Teacher, Gojimo, Quizmaker, Brilliant.org, Elevate, StudyBlue i slične.

Na primer, Edmondo je jedna od aplikacija koje služe za postavljanje istraživačkih zadataka učenicima, edukativnih igara, kvizova i diskusija u kojima deca učestvuju. Učenici na svojim profilima ovde imaju evidenciju zadataka, komentara nastavnika i svojih dostignuća.

Slično je i sa aplikacijom Kahoot koja omogućava profesorima da za svaku lekciju kreiraju interaktivni online kviz koji istovremeno mogu raditi svi učenici i međusobno uporediti rezultate.

Učenje kroz videe i filmove

tabletUkoliko više volite da učite kroz različite video, audio i multimedijalne materijale, obradovaće vas činjenica da su vam na dohvat ruke, na vašem tabletu aplikacije: Vimeo, Youtube, PS, Express, Retrica, SketchBookX, Sketcher, Snapseed, BeatwaveShazam i ThingLink, kao i da će vam profesori lekcije predstavljati još zanimljivije upravo pomoću ovih aplikacija.

Aplikacije kao što su Foxit i Tiny Scanner, ali i standardne Microsoft aplikacije, poput Worda, Excela, Power pointa, SkyDrivea, OneNotea ili Swaya, učenicima „olakšavaju život”. Pomoću njih mogu bezbedno da otvaraju pdf dokumente, skeniraju sve što im je potrebno, kreiraju i koriste tekstualne dokumente, prezentacije i slično.

Takođe, učenici mogu međusobno i sa profesorima da razmenjuju ideje, mišljenja i predloge kroz zanimljivu iBrainstorm aplikaciju.

Savremeni profesori sa savremenim metodama

PreziVimodi i Pear Deck su samo neke od aplikacija koje profesori Savremene gimnazije koriste za pripremanje lekcija, kako bi gradivo iz svojih predmeta učinili što zanimljivijim i pretvorili ga u svojsvrsne prezentacije.

Povezanost između određenih pojmova i lekcija profesori predstavljaju učenicima pomoću interesantnog alata Coggle. Takođe, podučavaju ih pričajući priče u digitalnoj formi kroz veoma korisnu aplikaciju StoryboardThat.

obrazovne aplikacije u upotrebi obrazovanjaPomoću aplikacije Blendspace kreiraju drugačije i zanimljive lekcije, kroz PowToon, ToonDoo, Make Beliefs Comics i Zimmer Twins osmišljavaju i prave animirane videe kako bi omogućili da učenje izgleda kao gledanje crtanog filma, dok efekte svojih nastavnih metoda, prezentacije i alata mere pomoću Literatu.

Profesori na veoma zanimljiv način predstavljaju određene oblasti i povezuju pojmove, kreirajući takozvane mape uma, pomoću aplikacije iMindMap HD.

Pomoću njih i učenici vrlo lako mogu da obnavljaju gradivo ili kreiraju sopstvene mape kako bi prikazali projekat na kome rade i znanja koja su stekli.

I učenici i profesori mogu pomoću aplikacija Pindex, InstaGrok, Spiral i Google Inside Search da istražuju svet oko sebe i usavršavaju fiziku, hemiju, biologiju, istoriju, engleski, dok na Pinterestu mogu da se inspirišu i pronalaze nove ideje.

Zato učenje nikada nije bilo lakše i zanimljivije! Istražujte, otkrivajte i uživajte!

Obrazovne aplikacije za učenike Savremene gimnazije

 • iPad default apps
 • iTunes U (downloadable after software upgrade)
  • Apple distinguished educator lessons
  • Apple featured collections
 • Google apps for Education
  • Gmail
  • Google Chat
  • Google Docs
  • Google Sheet
  • Google Slide
  • Google Forms
  • Google Drawing
  • Google Sites
  • Google Translate
  • Google Inside Search
 • Google Search
 • Google Earth
 • Google Maps
 • Chrome
 • iBrainstorm
 • iMindMap HD
 • Brainscape apps
 • Foxit
 • Tiny Scanner
 • Microsoft apps
  • Word
  • Excel
  • Power point
  • SkyDrive
  • OneNote
  • Sway

ENGLISH

 • Dictionary
 • Kindle
 • Inkling
 • TED
 • TED books
 • Audible

MATHS

 • PCalc Lite
 • Calculator
 • iMathematics
 • PhotoMath
 • Mathletics
 • Geometry Pad
 • Geometry construction tutor
 • ICT
 • Udacity
 • Hopscotch
 • Swifty
 • Treehouse

BUSINESS

 • 50 business lessons
 • How to write a business plan
 • How to start a business
 • Google my business
 • Business development tips

HUMANITIES

 • WWII Lite: History Challenge
 • History of the world
 • Five thousand years
 • Learn World Geography
 • European exploration
 • Museums of the world

SCIENCE

 • Periodic table
 • 3D cell
 • 3D brain
 • 3D bones and organs
 • VisAnatomy Lite
 • Elemental
 • Chemist free
 • Cham crafter
 • Animations
 • Amazing space journey
 • NASA app
 • Pindex

LANGUAGES

 • Duolingo
 • Learn (language) with Babbel
 • Bilingual dictionaries

VIDEO/PICTURE/MUSIC

 • Vimeo
 • Youtube
 • PS Express
 • Retrica
 • SketchBookX
 • Sketcher
 • Snapseed
 • Beatwave
 • Shazam
 • ThingLink
 • Pinterest

IGCSE SUBJECTS

 • Bundle: GCSE videos and GCSE questions by LearnersCloud
 • Bundle: GCSE by Revision Buddies
 • Bundle: GCSE by GCSE Exams
 • Bundle: iScience by Mobile
 • Bundle: GCSE Revision

FLIPPED CLASSROOM

 • Khan Academy
 • Coursera
 • TED
 • Wikipedia
 • Slideshare
 • Diigo
 • Pearltree
 • Knowmedia Teach
 • Educreations

QUIZZES

 • Nearpod
 • Kahoot
 • Socrative Student/Teacher
 • Quizlet
 • Brainscape
 • Flashcards
 • Gojimo
 • Schoology
 • Quizmaker
 • Edmodo
 • Brilliant.org
 • Elevate
 • StudyBlue
 • InstaGrok
 • Spiral

PRESENTATIONS

 • Prezi
 • Vimodi
 • Pear Deck

Obrazovne aplikacije koje profesori koriste u pripremi nastave

 • Nearpod
 • Kahoot!
 • Socrative
 • Quizlet
 • Zaption
 • TED.ed
 • EDpuzzle
 • Videonot.es
 • Prezi
 • PowToon
 • ToonDoo
 • Make Beliefs Comics
 • Zimmer Twins
 • Literatu
 • Coggle
 • WiseMapping
 • iBrainstorm
 • Blendspace
 • Teachers Media International
 • Goconqr
 • Esurvey Creator
 • Livebooklet
 • StoryboardThat
 • Flikr
 • Kidblog
 • Pear Deck
Savremena gimnazija

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!

Kliknite na ovaj link da se prijavite »
Prezadovoljna sam i ponosna sam što sam roditelj učenika Savremene gimnazije. Već pri prvom susretu sa rukovodstvom škole, kada sam se interesovala o upisu svog deteta, uvidela sam sa koliko ljubavi, entuzijazma i profesionalizma pristupate svom radu. Bila sam zadivljena pristupom, idejama i načinom rada. Tako nešto postoji i kod nas! Ne treba Vam dugo da shvatite da je to škola koju biste poželeli svakom detetu. Kreativnost, savremena tehnologija , kvalitetno obrazovanje, ali pre svega ljudskost koja odiše u školi, čine ovu školu drugačijom koja s pravom po meni nosi naziv, Savremena gimnazija. Sa ovakvim pristupom od samog početka, uspeh ove škole, a i naše dece sa vama, je neizbežan. Sve čestitke! Jelena Đorđević, Andrijina mama
Savremena u svakom smislu, naša škola pruža funkcionalno znanje i dobru pripremu za visoke škole i fakultete u Srbiji i inostranstvu. Primenom savremene i kreativne metodike nastave, u kojoj su nastava i procena dostignuća učenika usklađeni sa najvišim standardima postignuća za kraj opšteg srednjeg obrazovanja, naša škola temeljno i kvalitetno unapređuje jezičku, matematičku, naučnu, umetničku, kulturnu, tehničku i informatičku kompetenciju – što je neophodno za nastavak obrazovanja i dalji profesionalni razvoj. Kabinetska nastava je propraćena upotrebom interaktivnih tabli i edukativnog softvera, a praktična istraživačkim radom i kritičkim razmišljanjem.