IT KOMBINOVANI PLAN I PROGRAM

Obavezni predmetiIIIIIIIV
Srpski jezik i književnost4334
__________ jezik i književnost*4334
Srpski kao nematernji jezik*2222
Strani jezik2222
Istorija22- -
Geografija22--
Muzička kultura1---
Fizika2334
Hemija22--
Fizičko i zdravstveno vaspitanje2222
Matematika5555
Diskretna matematika--2-
Biologija--33
Psihologija-2--
Likovna kultura--1-
Sociologija---2
Filozofija---2
Primena računara1---
Programiranje22--
Računarski sistemi2---
Operativni sistemi i računarske mreže-2--
Objektno orijentisano programiranje--1-
Baze podataka--11
Programske paradigme----
Veb programiranje----
Izborni programiIIIIIIIV
Građansko vaspitanje/Verska nastava1111

*Za učenike koji nastavu slušaju na maternjem jeziku nacionalne manjine

Obavezni izborni predmetiIIIIIIIV
Jezik, mediji i kultura 11--
Pojedinac, grupa i društvo 11--
Zdravlje i sport 11--
Obrazovanje za održivi razvoj 11--
Primenjene nauke 11--
Umetnost i dizajn 11--

Više o obaveznim izbornim predmetima pogledajte ovde.

Obavezni Kembridž predmetiIIIIIIIV
Engleski jezik 122--
Engleski jezik 2--22
Informacione tehnologije1111
Globalne perspektive i istraživanja221-
Biznis1123

* Uz predmet Biznis učenici dobijaju i onlajn-kurs.

Savremena gimnazija

Upis za generaciju 2022/23. je otvoren!

Kliknite na ovaj link da se prijavite »
Prezadovoljna sam i ponosna sam što sam roditelj učenika Savremene gimnazije. Već pri prvom susretu sa rukovodstvom škole, kada sam se interesovala o upisu svog deteta, uvidela sam sa koliko ljubavi, entuzijazma i profesionalizma pristupate svom radu. Bila sam zadivljena pristupom, idejama i načinom rada. Tako nešto postoji i kod nas! Ne treba Vam dugo da shvatite da je to škola koju biste poželeli svakom detetu. Kreativnost, savremena tehnologija , kvalitetno obrazovanje, ali pre svega ljudskost koja odiše u školi, čine ovu školu drugačijom koja s pravom po meni nosi naziv, Savremena gimnazija. Sa ovakvim pristupom od samog početka, uspeh ove škole, a i naše dece sa vama, je neizbežan. Sve čestitke! Jelena Đorđević, Andrijina mama
Savremena u svakom smislu, naša škola pruža funkcionalno znanje i dobru pripremu za visoke škole i fakultete u Srbiji i inostranstvu. Primenom savremene i kreativne metodike nastave, u kojoj su nastava i procena dostignuća učenika usklađeni sa najvišim standardima postignuća za kraj opšteg srednjeg obrazovanja, naša škola temeljno i kvalitetno unapređuje jezičku, matematičku, naučnu, umetničku, kulturnu, tehničku i informatičku kompetenciju – što je neophodno za nastavak obrazovanja i dalji profesionalni razvoj. Kabinetska nastava je propraćena upotrebom interaktivnih tabli i edukativnog softvera, a praktična istraživačkim radom i kritičkim razmišljanjem.