O ŠKOLI

shlajfna

Savremena gimnazija je ustanova opšteg vaspitnoobrazovnog tipa, koja učenicima pruža najkvalitetnije četvorogodišnje obrazovanje, obezbeđujući im pritom direktnu prohodnost na fakultete tehničkog, prirodno-matematičkog i društveno-humanističkog usmerenja, kako u Srbiji tako i u inostranstvu.

Svesni smo da je u današnje vreme neophodno što svestranije i primenjivije znanje. Interdisciplinarnost je postala imperativ u savremenim visokoobrazovnim institucijama i kompanijama. Zato je u Savremenoj gimnaziji, koja je Future Ready School, krajnji cilj obrazovanja i vaspitanja pun intelektualni, emocionalni, socijalni, moralni i fizički razvoj učenika, u skladu sa njihovim sposobnostima, potrebama i interesovanjima.

Akreditacija Ministarstva prosvete

Rešenjem Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije br. 022-05-00050 /2010-03, od 14.7.2011. godine, Savremena gimnazija dobila je dozvolu da sprovodi nastavni plan i program za gimnaziju opšteg tipa. Ovaj plan i program neprekidno osvežavamo nastavnim materijalom, kursevima veština za učenike i stručnim usavršavanjem profesora.

Savremena gimnazija se nalazi na sajtu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, među svim akreditovanim osnovnim, srednjim i visokim školama i fakultetima u Srbiji, i to pod brojem 1882.

Takođe, Savremenu gimnaziju možete naći i na mapi sa lokacijama svih obrazovnih institucija u zemlji, koje se nalaze na sajtu Ministarstva, jednostavnim ukucavanjem imena škole – Savremena gimnazija – u pretraživač ispod mape ili pretragom u okviru srednjih škola.

SCANNED DOCUMENT

Cambridge International School akreditacija

Univerzitet u Kembridžu akreditovao je Savremenu gimnaziju, kao Kembridž međunarodnu školu broj EA051. Akreditaciju smo dobili na osnovu strogih kriterijuma za stručnost nastavnog kadra, raznovrsnost nastavnog materijala, opremljenost prostora i sigurnosne mere.

Takođe, Savremena osnovna škola je akreditovana kao Cambridge Primary School, što znači da je ovlašćena za izvođenje nastave po Kembridž programu, za učenike na nivou osnovne škole.

SCANNED DOCUMENT

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!