Školske uniforme u Savremenoj gimnaziji

Savremena gimnazija ide u korak sa svetskim standardima u obrazovnom sistemu, a jedan od važnih elemenata jeste kodeks oblačenja u školi. Kako bi promovisali jednakost i moralne i etičke principe Savremene gimnazije, u školi je uobičajeno nošenje školskih uniformi kako za učenike tako i za profesore i ostalo zaposleno osoblje.

Učenici kao ambasadori Savremene gimnazije

Savremeni gimnazijalci s ponosom nose odeću sa obeležjima Savremene gimnazije, čime na jasan način pokazuju da su deo najuspešnije Kembridž gimnazije. Za učenike uniforma predstavlja najvredniji brend koji ukazuje na to da su znanja i veštine njihovi najjači aduti, dok je za profesore uniforma simbol pripadnosti vrhunskom pedagoškom timu i promovisanju savremenog pristupa obrazovanju.

Najsavremenije uniforme obojene su karakterističnim bojama za Savremenu gimnaziju, te kao i logo škole, i školske uniforme na slikovit način dočaravaju misiju i viziju Gimnazije.

Školske uniforme Savremene Gimnazije

Među uniformama dominiraju crvena, plava, zelena i žuta boja kao simboli hrabrosti, izazova, posvećenosti, društveno korisnih praksi, mladosti i inovativnosti koje nudi obrazovanje u Savremenoj gimnaziji. Obeležene poznatim grbom škole, uniforme su pravi odraz mladih i uspešnih ljudi koji se u Gimnaziji pripremaju da postanu oni koji će svojim znanjem i idejama promeniti svet.

Pored boja Savremene gimnazije, uniforme sadrže i elemente sive boje kao daška neutralnosti, ali i pripadanja timu, sa dodatkom crvene kao korporativne boje LINK groupa, osnivača škole. Čitava kombinacija upućuje na visok nivo profesionalnosti, inovativnosti i uspeha u radu i učenju. Upravo zato, učenici ali i zaposleni sa radošću nose uniforme i u njima predstavljaju prave ambasadore Savremene gimnazije gde god da se pojave.

Kako izgledaju školske uniforme učenika Savremene gimnazije?

Uniforma za učenike sastoji se od:

1. Polo majice sa logom škole kratkih i dugih rukava u bojama prilagođenim razredima:

• u plavoj boji za učenike prvog razreda,uniforme
  • u zelenoj boji za učenike drugog razreda,
  • u crvenoj boji za učenike trećeg razreda,
  • u žutoj boji za učenike četvrtog razreda.

2. Opreme koju učenici moraju da koriste za vreme trajanja časova fizičkog vaspitanja:

• bele majice kratkih rukava sa logom škole,
  • donjeg dela trenerke u sivoj boji sa logom škole (devojčice i dečaci),
  • šortsa u sivoj boji sa logom škole (dečaci)
  • helanki u crnoj boji (devojčice),
  • gornjeg dela trenerke.

Kako izgledaju uniforme profesora Savremene gimnazije?

Uniforma za profesorke sastoji se od:

• sivih i crnih pantalona / suknje,
  • bele košulje / bele polo majice,
  • crvenog sakoa / kardigana i
  • crvene ešarpe.

Uniforma za profesore sastoji se od :

• sivih i crnih pantalona,
  • bele košulje / bele polo majice i
  • crnog ili sivog džempera.

Osoblje zaduženo za obezbeđenje, održavanje higijene i rad u restoranu ima uniformu propisanu u skladu sa propisima firme sa kojom škola ima potpisan ugovor o saradnji.

Pravila koja promovišu ravnopravnost

Pravilnikom o školskoj uniformi i kodeksu oblačenja propisuje se nošenje školske uniforme kojom se promoviše zajednički sistem vrednosti kao i etičke smernosti i ponašanje članova škole. Svi učenici, roditelji/staratelji, profesori i ostali zaposleni poštuju utvrđena pravila oblačenja i nošenja propratnih odevnih i modnih predmeta.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!