Pravilnici Savremene gimnazije

Rad Savremene gimnazije počiva kako na međusobnoj saradnji učenika, roditelja i zaposlenih škole tako i na pravilima i kodeksima koje propisuje Gimnazija. Pravilnici se uspostavljaju kako bi učenicima, ali i profesorima i ostalom školskom osoblju obezbedili sigurnu i zdravu sredinu za učenje i rad.

U pravilnicima su tačno navedene procedure ponašanja i realizovanja aktivnosti, a učenici i zaposleni imaju obavezu da ih poštuju, u skladu sa ugovorom o školovanju, odnosno ugovorom o zaposlenju. Savremena gimnazija je, kao i do sada, uvek tu da razjasni sve nedoumice i odgovori na pitanja u vezi sa pravilima i procedurama.

U nastavku su svi pravilnici koje uspostavlja Savremena gimnazija a sa njima bi, pored članova Gimnazije, trebalo da budu upoznati i roditelji učenika, kako bi mogli na najbolji način da doprinesu funkcionisanju škole.

Statut Savremene gimnazije, 27. decembar 2023 »

Pravilnik o ponašanju, 27. decembar 2023 »

Program zaštite od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja, april 2016 »

Program o načinu i postupku konkurisanja i ostvarivanja prava učenika na umanjenje školarine Savremene gimnazije, april 2019 »

Pravilnik o izmeni Pravilnika o načinu i postupku konkurisanja i ostvarivanja prava učenika na umanjenje školarine SG, jun 2018 »

Pravilnik o polaganju Kembridž ispita, oktobar 2018 »

Pravilnik o merama, načinu i postupku zaštite i bezbednosti učenika za vreme obrazovno-vaspitnog rada i drugih aktivnosti koje organizuje Savremena gimnazija, 2023 »

Pravilnik o vanrednom školovanju, 2024 »

Pravilnik o ocenjivanju i sprovođenju ispita za redovne i vanredne učenike, 2024. »

Pravilnik o načinu regulisanja izostanaka učenika, mart 2018 »

Poslovnik o radu Saveta roditelja, 2023 »

Poslovnik o radu školskog odbora, 2023 »

Poslovnik o radu nastavničkog veća, 2023 »

Pravilnik o Kombinovanom programu, 2021 »

Priručnik za roditelje, Kombinovani program »

Konkurs za ostvarenje prava na umanjenje školarine u Savremenoj gimnaziji za školsku 2022/2023. godinu »

Plan mera - Rodna ravnopravnost 2022/23. godina

Izvod iz godišnjeg plana rada škole za školsku 2023/24. – Plan mera za ostvarivanje i unapređenje rodne ravnopravnosti

Politika zaštite podataka o ličnosti »

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!