Amazon Echo i Samsung Gear VR

Jedna od prepoznatljivih karakteristika Savremene gimnazije jeste Intelligent Classroom koncept, koji podrazumeva da učenici u nastavi svakodnevno koriste nove tehnologije.

Kao savremena škola koja uvek ide u korak sa svetskim inovacijama, u Intelligent Classroom učionicama savremeni gimnazijalci, kao i osnovci koji dolaze u posetu školi prilikom Open Daya, mogu da koriste i dva gedžeta poslednje generacije – Amazon Echo i Samsung Gear VR.

Nove tehnologije

Asistent koji ima odgovor na sva pitanja

Asistent koji ima odgovor - Amazon EchoU obogaćenoj pametnoj učionici, učenici mogu da se upoznaju i uče sa uređajem Amazon Echo, koji predstavlja inovativni izum koji se od ostalih gedžeta kao što su tableti, smart telefoni ili računari razlikuje u jednoj posebnoj karakteristici – razvijenom osetljivošću na glas.

Upućujući glasovne komande ovom specijalnom izvoru znanja, učenici mogu da pitaju Amazon Echo sve što ih interesuje i dobiju odgovore o prirodnim pojavama, istorijskim događajima i sadržaju knjiga, kao i da saznaju aktuelne informacije iz realnog sveta.

Vizualizacija gradiva

Vizualizacija gradiva uz pomoć Samsung Gear VR-aPored toga, uz pomoć nove tehnologije Samsung Gear VR-a savremeni gimnazijalci mogu da vizualizuju gradivo u jednom trenutku. Ovaj uređaj nalik na naočare pruža doživljaj virtuelne realnosti, pa učenici u jednom potezu mogu da vide i steknu bolji utisak o svemu onome što su prethodno saznali na časovima.

Samsung Gear VR predstavlja lekcije na potpuno drugačiji, uzbudljiviji način, pa učenici uz pomoć ovog uređaja mogu da zavire u najudaljenije predele i poznate svetske muzeje, ili postanu deo rekonstrukcije istorijskih događaja.

Najnovija tehnologija za uspešno usvajanje savremenih znanja

Uvođenje novih tehnologija u nastavu i njihovo stalno nadograđivanje imaju važnu i značajnu ulogu u podizanju kvaliteta obrazovnog procesa. Kroz upoznavanje sa najnovijim gedžetima i njihovo svakodnevno korišćenje, učenici razvijaju istraživački duh, te brzo i lako usvajaju nova znanja na zabavnim i kreativno osmišljenim časovima.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!