Poseta savremene novinarske sekcije Televiziji „Sport klub”

Mladi novinari Savremene gimnazije sa svojom profesorkom srpskog jezika i književnosti i jednim od rukovodilaca novinarske sekcije Marijom Pilčević Tomašević posetili su Televiziji „Sport klub” .

Poseta Televiziji ’Sport klub’ je bila lepo iskustvo koje mi je pomoglo da proširim svoje znanje o televiziji. Saznala sam šta sve treba da se uradi i koliko ljudi učestvuje u emitovanju emisije ili pak utakmice. Takođe smo imali priliku i da posetimo studio u kome se snimaju vesti, što je bilo posebno zanimljivo, rekla je savremena gimnazijalka Estel Anđelina Rakić.

Tokom posete Televiziji ’Sport klub’ videli smo na koji način nastaju vesti o sportu. Naučili smo pojedinosti u vezi sa produkcijom. Govoreno nam je, a imali smo i priliku da se uverimo koliko je ljudi neophodno za krajnji produkt koji mi vidimo na ekranima. Posebno mi se dopala atmosfera i saradnja novinara, njihova spremnost da pomognu jedni drugima, rekla je savremena trećakinja Sofija Milošević.

Stekla sam novo i zanimljivo iskustvo na Televiziji ’Sport klub’ . Videla sam kako se snimaju emisije, kako produkcija funkcioniše; čula sam komentatore koji prenose utakmicu, rekla je Sofija Stevanović, učenica drugog razreda.

Nedavno je naša škola Savremena gimnazija organizovala posetu sportskoj televiziji. Zaposleni su nas ljubazno dočekali i pokazali sve najvažnije što jednom gimnazijalcu može da zagolica maštu o budućoj profesiji na televiziji, a i sportu i sportistima. Za mene lično ovo je bilo podsećanje kako je lepo raditi kao voditelj jer iza mene stoji trogodišnje iskustvo sa televizije. Hvala mojoj školi, a posebno profesorki Mariji Pilčević Tomašević, što su mi omogućili sve ove radosti i još modernija saznanja jer smo svedoci da se posao voditelja, tj. novinara i bilo kog zaposlenog na televiziji menja iz godine u godinu u skladu sa savremenim tehnologijama, a kako smo mi Savremena gimnazija, ovo je bilo idealno mesto za učenje i druženje, rekla je Aleksandra Mosurović, učenica trećeg razreda Savremene gimnazije.

Kao i svako iskustvo, i ovo je bilo jedinstveno na svoj način i veoma mi je drago da sam imala priliku da budem deo ekipe koja je posetila Televiziju ’Sport klub’ . Kako sam praktično odrasla okružena televizijom ili samom pričom o njoj, nisam videla puno novih stvari. No, najveći utisak na mene su ostavili sportski komentatori, koji zapravo stvarno uživo gledaju utakmicu i komentarišu. Iskreno, mislim da ne bih mogla tako nešto da radim, prvenstveno zato što se ne razumem u sport toliko. Naučila sam kako zapravo izgleda pisanje novinarskih članaka i koliko je ceo taj proces razmenjivanja informacija uigran, ali i da je ključan za funkcionisanje bilo koje medijske kuće. Nadam se ponovnoj poseti, jer pored toga što sam naučila nešto novo, lepo sam se i zabavila, rekla je savremena drugakinja Lara Veselinović.