Utisci koje je sa Savremenom podelila majka maturanta Aleksandra Zaplatića

Savremena veoma ceni mišljenje svojih učenika i njihovih roditelja i prepoznaje značaj njihovog stava po pitanju težnje da iz godine u godinu ova škola omogući najsavremenije obrazovanje i najbolje uslove za odrastanje i kompletni razvoj svojih učenika.

U nastavku su utisci koje je sa Savremenom podelila majka Aleksandra Zaplatića, maturanta International School Savremene.

„Kolektiv Savremene čine ljudi koji su mom detetu od prvog dana pružali svu pomoć i nesebičnu podršku”

Doživljavam svoje obraćanje kao potrebu i obavezu da vam prezentujem lično viđenje škole koju je moje dete pohađalo. Suočena sa svakodnevnim školskim obavezama svog deteta i upućena u velike zadatke koje školski sistem stavlja pred njega, ali i prateći njegov marljivi rad i zalaganje, napisala sam nekoliko rečenica o svima vama koji ste bili deo njegove školske svakodnevice.

Direktorka Svetlana, direktor bez nadimka i karikature, osoba sa autoritetom, ali i prijateljskom ležernošću, roditeljski odgovorna prema svojim učenicima, a otvorena prema roditeljima, zaslužuje pažnju i sve pohvale. 

Kolektiv koji je ova odgovorna žena izabrala čine ljudi koji su mom detetu od prvog dana do samog kraja boravka u Savremenoj pružali svu podršku i nesebičnu pomoć. 

„Učenici Savremene znaju da će se svaki njihov trud, marljivost i predanost ceniti”

Sposobnost svih vas da svoj predmet učinite zanimljivim i prijemčivim, cenim, jeste pitanje vaše stručnosti i širokog opšteg obrazovanja. Upravo te kvalitete ova škola razvija kod svojih učenika, učeći ih da globalne pojmove posmatraju analitično, insistirajući da svoj lični stav prezentuju slobodno i da suvoparne činjenice usvajaju sa interesovanjem za praktično. 

Učenici vaše/naše škole znaju da će se svaki njihov trud, marljivost i predanost ceniti, očekuju i od svih vas dobijaju strogu pravičnost u ocenjivanju i imaju iskustvo da se svaka greška može popraviti. 

Savremena svojim učenicima pruža slobodu mišljenja i izražavanja, učestvuje u njihovom odrastanju i sazrevanju, prilagođavajući kriterijume, a časove svakog predmeta čini obavezom bez obavezivanja.

„Pedagoški rad sa našom decom, koji sprovodite na svojim časovima, uživanje je za učenike, a zadovoljstvo za nas roditelje”

Ono po čemu bih ja kao roditelj posebno izdvojila sve vas jeste predani rad da našu decu, a svoje učenike, naučite danas pomalo zaboravljenim vrlinama buduće intelektualne elite: ličnoj odgovornosti, marljivosti, predanosti poslu i obavezama, poštenju, čovekoljublju i kosmopolitizmu.

Pedagoški rad sa našom decom, koji sprovodite na svojim časovima, uživanje je za učenike, a zadovoljstvo za nas roditelje. Ustanova u kojoj radite jeste pravi primer sposobnih i uspešnih edukatora i, u tom smislu, sa zadovoljstvom i punog srca, pišem ove rečenice, preporučujući je svim budućim učenicima i njihovim roditeljima. Smatram da moja preporuka ima jačinu s obzirom na to da Aleksandar završava 4. razred i da su prethodne četiri godine bile dovoljne da steknem ispravan i nepokolebljiv utisak o svima vama.

Svakome od vas (svesno ne imenujući nikoga posebno da ne bih nekoga izostavila) koji ste sarađivali i svakodnevno razvijali kognitivne, motivacione i emocionalne sposobnosti moga sina dugujem beskrajnu zahvalnost.

S poštovanjem, 

Tatjana Milanović Zaplatić, majka savremenog maturanta Aleksandra Zaplatića

Savremena gimnazija

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!

Kliknite na ovaj link da se prijavite »
Prezadovoljna sam i ponosna sam što sam roditelj učenika Savremene gimnazije. Već pri prvom susretu sa rukovodstvom škole, kada sam se interesovala o upisu svog deteta, uvidela sam sa koliko ljubavi, entuzijazma i profesionalizma pristupate svom radu. Bila sam zadivljena pristupom, idejama i načinom rada. Tako nešto postoji i kod nas! Ne treba Vam dugo da shvatite da je to škola koju biste poželeli svakom detetu. Kreativnost, savremena tehnologija , kvalitetno obrazovanje, ali pre svega ljudskost koja odiše u školi, čine ovu školu drugačijom koja s pravom po meni nosi naziv, Savremena gimnazija. Sa ovakvim pristupom od samog početka, uspeh ove škole, a i naše dece sa vama, je neizbežan. Sve čestitke! Jelena Đorđević, Andrijina mama
Savremena u svakom smislu, naša škola pruža funkcionalno znanje i dobru pripremu za visoke škole i fakultete u Srbiji i inostranstvu. Primenom savremene i kreativne metodike nastave, u kojoj su nastava i procena dostignuća učenika usklađeni sa najvišim standardima postignuća za kraj opšteg srednjeg obrazovanja, naša škola temeljno i kvalitetno unapređuje jezičku, matematičku, naučnu, umetničku, kulturnu, tehničku i informatičku kompetenciju – što je neophodno za nastavak obrazovanja i dalji profesionalni razvoj. Kabinetska nastava je propraćena upotrebom interaktivnih tabli i edukativnog softvera, a praktična istraživačkim radom i kritičkim razmišljanjem.