VODIČ ZA UČENJE – KAKO DA SA MANJE TRUDA I VREMENA POSTIGNETE ODLIČNE REZULTATE

Veoma retko, čak i u ustanovama koje se bave obrazovanjem, srećemo volju da se pomogne učenicima, da se sve bitno za učenje uobliči u jedan vodič ili priručnik, gde ćete na jednom mestu imati najvažnije savete i preporuke za učenje.

Iz tih razloga je nastao „Vodič za učenje”. On pokazuje načine kako da postignete ciljeve učenja: da naučite gradivo, zapamtite ga, usvojite znanje, položite ispit, dobijete visoku ocenu, primenite naučeno…

Priručnik će vam odgovoriti na niz dilema i otvoriti razmišljanja šta sve proces učenja podrazumeva i u kojim se sve pravcima treba razvijati kako bi se stepen savladavanja materije, koja je predmet učenja, povećao do maksimalnih granica svake individue, bez obzira na njene prirodne i lične sposobnosti.

Preuzmite svoj besplatni primerak “Vodiča za učenje”:

Ime:
Vaša imejl adresa:

Kao bonus, dobićete i automatsku poklon-prijavu na besplatan bilten Savremene gimnazije ako se još niste prijavili.

Ovaj priručnik će vam pokazati:

 • Kako da uspešno učite?
 • Kako da se najbolje pripremite za polaganje različitih vrsta ispita?
 • Kako da organizujete radni prostor?unnamed (2)
 • Kako da napišete dobar referat ili seminarski rad?
 • Kako da postignete maksimalnu mentalnu i fizičku formu u učenju i ostanete u njoj?
 • Kako da organizujete i uštedite vreme, stvorite korisne navike?
 • Kako da povećate koncentraciju?
 • Kako da pravilno učite?
 • Kako da najbrže uočite ključne reči u lekciji?
 • Kako da brzo čitate?
 • Kako da aktivno slušate i što više gradiva naučite na nastavi?
 • Kako da se borite protiv zaboravnosti?
 • Kako da savladate strah od ispita?
 • Kako da organizujete beleške sa predavanja?
 • Kako da se opustite tokom učenja?

Vodič za učenje će vam dati odgovore na ova, ali i ostala brojna pitanja i dileme. Cilj priručnika je da vas uputi kako da sebi olakšate učenje, smanjite vreme koje mu posvećujete, a u isto vreme postižete odlične rezultate.

Savremena gimnazija

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!

Kliknite na ovaj link da se prijavite »
Prezadovoljna sam i ponosna sam što sam roditelj učenika Savremene gimnazije. Već pri prvom susretu sa rukovodstvom škole, kada sam se interesovala o upisu svog deteta, uvidela sam sa koliko ljubavi, entuzijazma i profesionalizma pristupate svom radu. Bila sam zadivljena pristupom, idejama i načinom rada. Tako nešto postoji i kod nas! Ne treba Vam dugo da shvatite da je to škola koju biste poželeli svakom detetu. Kreativnost, savremena tehnologija , kvalitetno obrazovanje, ali pre svega ljudskost koja odiše u školi, čine ovu školu drugačijom koja s pravom po meni nosi naziv, Savremena gimnazija. Sa ovakvim pristupom od samog početka, uspeh ove škole, a i naše dece sa vama, je neizbežan. Sve čestitke! Jelena Đorđević, Andrijina mama
Savremena u svakom smislu, naša škola pruža funkcionalno znanje i dobru pripremu za visoke škole i fakultete u Srbiji i inostranstvu. Primenom savremene i kreativne metodike nastave, u kojoj su nastava i procena dostignuća učenika usklađeni sa najvišim standardima postignuća za kraj opšteg srednjeg obrazovanja, naša škola temeljno i kvalitetno unapređuje jezičku, matematičku, naučnu, umetničku, kulturnu, tehničku i informatičku kompetenciju – što je neophodno za nastavak obrazovanja i dalji profesionalni razvoj. Kabinetska nastava je propraćena upotrebom interaktivnih tabli i edukativnog softvera, a praktična istraživačkim radom i kritičkim razmišljanjem.