iPad aplikacije za lakše i zanimljivije učenje

iPad uređaji koje učenici Savremene gimnazije koriste u nastavi predstavljaju svojevrsne elektronske sveske, uz koje je učenje znatno lakše, zanimljivije i interaktivnije. Stvarno drugačije.

Svaki iPad uređaj ima instalirane različite obrazovne aplikacije koje će vam pojednostaviti učenje i učiniti ga još interesantnijim.

Koje sve aplikacije koriste učenici

Koje sve obrazovne aplikacije koriste učenici?

Učenici Savremene gimnazije u nastavi najpre koriste iPad obrazovne aplikacije koje se fabrički nalaze na iPadima, kao i iTunes za preuzimanje različitih video i audio materijala.

Pored toga, koriste i različite obrazovne aplikacije koje je Google napravio, uče geografiju pomoću Google Earth i Google Maps aplikacija, ovladavaju geometrijom kroz Google Drawing, prelaze lekcije, odgovaraju na pitanja i rade domaći kroz Google Docs, Google Sheet, Google Slide ili Google Forms, a sa profesorima komuniciraju putem Gmaila i Hangoutsa.

Ovladavanje prirodnim naukama nikada nije bilo interesantnije

Učenici na iPadima koriste i posebne aplikacije za svaki konkretan predmet. Tako im je ovladavanje biologijom i njenim različitim oblastima mnogo zanimljivije uz aplikacije 3D Cell, 3D Brain ili 3D Bones and Organs pomoću kojih mogu interaktivno da pregledaju različite 3D modele i izbliza vide sve što ih zanima.

Hemija i matematika na zanimljiv nacinMatematika više nije bauk, već je daleko lakša i zanimljivija kada se radi kroz aplikacije na iPadu, kao što su PCalc Lite, Calculator, iMathematics, PhotoMath, Mathletics, Geometry Pad ili Geometry construction tutor.

Slično je i sa hemijom od koje zaziru mnogi učenici, ali ne i učenici Savremene gimnazije. Sada vam ChemCrafter omogućava da napravite sopstvenu laboratoriju i sprovodite zabavne i kreativne hemijske eksperimente. Za sve male i velike hemičare, posebno su interesantne i aplikacije Periodic table, Elemental i Chemist free. Istražujte, eksperimentišite i učite kroz igru!

Zanimljiva istorija i geografija

Kroz aplikaciju History of the world zavolećete istoriju, sve o II svetskoim ratu naučićete pomoću zanimljive aplikacije WWII Lite: History Challenge, nove svetove otkrivaćete u istraživačkim ekspedicijama i povratkom u doba evropske ekspanzije u XV veku kroz nevervatno zanimljivu igricu European exploration, i bolje se upoznati sa starim civiizacijama pomoću aplikacije Five thousand years.

Uz Learn World Geography lakše ćete naučiti glavne gradove, svetske reke, planine i jezera, a geografija će biti daleko interesantnija. Sa svega nekoliko klikova, uz aplikaciju Museums of the world, možete obići najveće svetske muzeje, upoznati se sa delima najtalentovanijih umetnika svih vremena i zavoleti istoriju umetnosti.

obrazovne aplikacije u skoli

Ukoliko volite da istražujete svemir i želite da saznajete više o zvezdama, planetama, satelitima i ostalim telima u univerzumu, Amazing space journey i NASA app su prave aplikacije za vas.

Savladajte nekoliko svetskih jezika pomoću aplikacija

ipad ted1S obzirom na to da je Savremena gimnazija bilingvalna škola, u kojoj su srpski i engleski ravnopravni jezici, učeniima su od velike koristi aplikacije za što jednostavnije i interesantnije učenje engleskog jezika, kao što su Dictionary, Kindle, Inkling, TED, TED books i Audible.

Za učenje ostalih jezika posebno su interesantne aplikacije Duolingo, Learn with Babbel i Bilingual dictionaries. Pronađite onu koja vam najviše odgovara i počnite da govorite italijanski, španski, nemački ili bilo koji drugi svetski jezik koji ste oduvek želeli da naučite.

Takođe, različite Bundle aplikacije posebno su značajne za učenike na Kembridž programu i Kombinovanom programu, jer kroz njih veoma brzo i jednostavno mogu da savladavju sve IGCSE predmete. Najznačajnije među njima svakako su: GCSE videos and GCSE questions by LearnersCloud, GCSE by Revision Buddies, GCSE by GCSE Exams, iScience by Mobile i GCSE Revision.

Savremena znanja iz IT-ja i biznisa na dodir

Kada je reč o znanju iz oblasti IT-ja, koje je veoma značajan deo obrazovanja savremenog učenika i bez koga se ne mogu zamisliti nastavak edukacije i uspeh u bilo kom poslu, učenici Savremene gimnazije savladavaju web dizajn, web development, razvoj aplikacija, baze podataka i kreiranje video igara.

U tome im pomažu aplikacije kao što su Treehouse, Udacity, Hopscotch, Swifty i Emaze.

Učenici Savremene gimnazije savladaće osnove savremenog biznisa i biće spremni da jednoga dana zaista zakorače u korporativni svet ili osnuju sopstveni startup, i to zahvaljujući aplikacijama na njihovim iPad uređajima, kao što su: 50 business lessons, How to write a business plan, How to start a business, Google my business i Business development tips.

„Izvrnuta učionica” na iPadu

Izvrnuta učionicaSvima koji žele da im učenje izgleda kao da gledaju zanimljive emisije na TV-u ili žele da dopune svoje znanje iz različitih predmeta i oblasti interesovanja, na raspolaganju su aplikacije iz takozvane „Izvrnute učionice”.

U ovoj „izvrnutoj učionici” na njihovom iPadu nalaze se Khan Academy za nesvakidašnje učenje matematike, biologije, hemije, fizike, različitih umetosti, istorije, IT-ja i muzičkog, zatim, najpoznatija aplikacija za besplatne online kurseve Coursera, zanimljivi i poučni TED govori iz različitih oblasti, ali i niz drugih aplikacija, kao što su Knowmia Teach, Wikipedia, Slideshare, Diigo, Pearltree i Educreations.

Interaktivni kvizovi za proveru znanja

Na kraju svakog časa možete da proverite svoje znanje i pored toga dobro se zabavite sa drugarima iz razreda pomoću različitih kvizova i aplikacija kao što su Nearpod, Quizlet, Brainscape, Flashcards, Schoology, Edmodo, Socrative Student/Teacher, Gojimo, Quizmaker, Brilliant.org, Elevate, StudyBlue i slične.

Na primer, Edmondo je jedna od aplikacija koje služe za postavljanje istraživačkih zadataka učenicima, edukativnih igara, kvizova i diskusija u kojima deca učestvuju. Učenici na svojim profilima ovde imaju evidenciju zadataka, komentara nastavnika i svojih dostignuća.

Slično je i sa aplikacijom Kahoot koja omogućava profesorima da za svaku lekciju kreiraju interaktivni online kviz koji istovremeno mogu raditi svi učenici i međusobno uporediti rezultate.

Učenje kroz videe i filmove

tabletUkoliko više volite da učite kroz različite video, audio i multimedijalne materijale, obradovaće vas činjenica da su vam na dohvat ruke, na vašem tabletu aplikacije: Vimeo, Youtube, PS, Express, Retrica, SketchBookX, Sketcher, Snapseed, BeatwaveShazam i ThingLink, kao i da će vam profesori lekcije predstavljati još zanimljivije upravo pomoću ovih aplikacija.

Aplikacije kao što su Foxit i Tiny Scanner, ali i standardne Microsoft aplikacije, poput Worda, Excela, Power pointa, SkyDrivea, OneNotea ili Swaya, učenicima „olakšavaju život”. Pomoću njih mogu bezbedno da otvaraju pdf dokumente, skeniraju sve što im je potrebno, kreiraju i koriste tekstualne dokumente, prezentacije i slično.

Takođe, učenici mogu međusobno i sa profesorima da razmenjuju ideje, mišljenja i predloge kroz zanimljivu iBrainstorm aplikaciju.

Savremeni profesori sa savremenim metodama

PreziVimodi i Pear Deck su samo neke od aplikacija koje profesori Savremene gimnazije koriste za pripremanje lekcija, kako bi gradivo iz svojih predmeta učinili što zanimljivijim i pretvorili ga u svojsvrsne prezentacije.

Povezanost između određenih pojmova i lekcija profesori predstavljaju učenicima pomoću interesantnog alata Coggle. Takođe, podučavaju ih pričajući priče u digitalnoj formi kroz veoma korisnu aplikaciju StoryboardThat.

obrazovne aplikacije u upotrebi obrazovanjaPomoću aplikacije Blendspace kreiraju drugačije i zanimljive lekcije, kroz PowToon, ToonDoo, Make Beliefs Comics i Zimmer Twins osmišljavaju i prave animirane videe kako bi omogućili da učenje izgleda kao gledanje crtanog filma, dok efekte svojih nastavnih metoda, prezentacije i alata mere pomoću Literatu.

Profesori na veoma zanimljiv način predstavljaju određene oblasti i povezuju pojmove, kreirajući takozvane mape uma, pomoću aplikacije iMindMap HD.

Pomoću njih i učenici vrlo lako mogu da obnavljaju gradivo ili kreiraju sopstvene mape kako bi prikazali projekat na kome rade i znanja koja su stekli.

I učenici i profesori mogu pomoću aplikacija Pindex, InstaGrok, Spiral i Google Inside Search da istražuju svet oko sebe i usavršavaju fiziku, hemiju, biologiju, istoriju, engleski, dok na Pinterestu mogu da se inspirišu i pronalaze nove ideje.

Zato učenje nikada nije bilo lakše i zanimljivije! Istražujte, otkrivajte i uživajte!

Obrazovne aplikacije za učenike Savremene gimnazije

 • iPad default apps
 • iTunes U (downloadable after software upgrade)
  • Apple distinguished educator lessons
  • Apple featured collections
 • Google apps for Education
  • Gmail
  • Hangouts
  • Google Docs
  • Google Sheet
  • Google Slide
  • Google Forms
  • Google Drawing
  • Google Sites
  • Google Translate
  • Google Inside Search
 • Google Search
 • Google Earth
 • Google Maps
 • Chrome
 • iBrainstorm
 • iMindMap HD
 • Brainscape apps
 • Foxit
 • Tiny Scanner
 • Microsoft apps
  • Word
  • Excel
  • Power point
  • SkyDrive
  • OneNote
  • Sway

ENGLISH

 • Dictionary
 • Kindle
 • Inkling
 • TED
 • TED books
 • Audible

MATHS

 • PCalc Lite
 • Calculator
 • iMathematics
 • PhotoMath
 • Mathletics
 • Geometry Pad
 • Geometry construction tutor
 • ICT
 • Udacity
 • Hopscotch
 • Swifty
 • Treehouse

BUSINESS

 • 50 business lessons
 • How to write a business plan
 • How to start a business
 • Google my business
 • Business development tips

HUMANITIES

 • WWII Lite: History Challenge
 • History of the world
 • Five thousand years
 • Learn World Geography
 • European exploration
 • Museums of the world

SCIENCE

 • Periodic table
 • 3D cell
 • 3D brain
 • 3D bones and organs
 • VisAnatomy Lite
 • Elemental
 • Chemist free
 • Cham crafter
 • Animations
 • Amazing space journey
 • NASA app
 • Pindex

LANGUAGES

 • Duolingo
 • Learn (language) with Babbel
 • Bilingual dictionaries

VIDEO/PICTURE/MUSIC

 • Vimeo
 • Youtube
 • PS Express
 • Retrica
 • SketchBookX
 • Sketcher
 • Snapseed
 • Beatwave
 • Shazam
 • ThingLink
 • Pinterest

IGCSE SUBJECTS

 • Bundle: GCSE videos and GCSE questions by LearnersCloud
 • Bundle: GCSE by Revision Buddies
 • Bundle: GCSE by GCSE Exams
 • Bundle: iScience by Mobile
 • Bundle: GCSE Revision

FLIPPED CLASSROOM

 • Khan Academy
 • Coursera
 • TED
 • Wikipedia
 • Slideshare
 • Diigo
 • Pearltree
 • Knowmedia Teach
 • Educreations

QUIZZES

 • Nearpod
 • Kahoot
 • Socrative Student/Teacher
 • Quizlet
 • Brainscape
 • Flashcards
 • Gojimo
 • Schoology
 • Quizmaker
 • Edmodo
 • Brilliant.org
 • Elevate
 • StudyBlue
 • InstaGrok
 • Spiral

PRESENTATIONS

 • Prezi
 • Vimodi
 • Pear Deck

Obrazovne aplikacije koje profesori koriste u pripremi nastave

 • Nearpod
 • Kahoot!
 • Socrative
 • Quizlet
 • Zaption
 • TED.ed
 • EDpuzzle
 • Videonot.es
 • Prezi
 • PowToon
 • ToonDoo
 • Make Beliefs Comics
 • Zimmer Twins
 • Literatu
 • Coggle
 • WiseMapping
 • iBrainstorm
 • Blendspace
 • Teachers Media International
 • Goconqr
 • Esurvey Creator
 • Livebooklet
 • StoryboardThat
 • Flikr
 • Kidblog
 • Pear Deck

Savremena gimnazija

Upis za generaciju 2017/18. je otvoren!

Kliknite na ovaj link da se prijavite »
Prezadovoljna sam i ponosna sam što sam roditelj učenika Savremene gimnazije. Već pri prvom susretu sa rukovodstvom škole, kada sam se interesovala o upisu svog deteta, uvidela sam sa koliko ljubavi, entuzijazma i profesionalizma pristupate svom radu. Bila sam zadivljena pristupom, idejama i načinom rada. Tako nešto postoji i kod nas! Ne treba Vam dugo da shvatite da je to škola koju biste poželeli svakom detetu. Kreativnost, savremena tehnologija , kvalitetno obrazovanje, ali pre svega ljudskost koja odiše u školi, čine ovu školu drugačijom koja s pravom po meni nosi naziv, Savremena gimnazija. Sa ovakvim pristupom od samog početka, uspeh ove škole, a i naše dece sa vama, je neizbežan. Sve čestitke! Jelena Đorđević, Andrijina mama
Savremena u svakom smislu, naša škola pruža funkcionalno znanje i dobru pripremu za visoke škole i fakultete u Srbiji i inostranstvu. Primenom savremene i kreativne metodike nastave, u kojoj su nastava i procena dostignuća učenika usklađeni sa najvišim standardima postignuća za kraj opšteg srednjeg obrazovanja, naša škola temeljno i kvalitetno unapređuje jezičku, matematičku, naučnu, umetničku, kulturnu, tehničku i informatičku kompetenciju – što je neophodno za nastavak obrazovanja i dalji profesionalni razvoj. Kabinetska nastava je propraćena upotrebom interaktivnih tabli i edukativnog softvera, a praktična istraživačkim radom i kritičkim razmišljanjem.
 • Centar za razvoj karijere
 • Prijemni ispit
 • Edukacija
 • LINKeduTV
 • Mala matura
 • OK engleski
 • OK matematika
 • OK school
 • BUSINESS ACADEMY
 • IT ACADEMY
 • ITS
 • ITHS