KEMBRIDŽ PROGRAM

uvod u program

Kembridž program

Univerzitet u Kembridžu akreditovao je Savremenu gimnaziju, kao Kembridž međunarodnu školu broj EA034. Akreditaciju smo dobili na osnovu strogih kriterijuma za stručnost nastavnog kadra, raznovrsnost nastavnog materijala, opremljenost prostora i sigurnosne mere.

Savremena gimnazija akreditovana kao Cambridge Primary SchoolTakođe, pored toga što je Kembridž međunarodna škola, Savremena gimnazija je akreditovana i kao Cambridge Primary School, što znači da je ovlašćena za izvođenje nastave po Kembridž programu, ne samo za učenike srednje škole, već i za učenike na nivou osnovne škole.

• Najsavremenija Kembridž gimnazija u Srbiji

Zahvaljujući akreditaciji ali i našem inovativnom pristupu obrazovanju, Savremena gimnazija je najsavremenija Kembridž gimnazija u Srbiji. Dok sa jedne strane, na Nacionalnom programu negujemo tradicionalne vrednosti i maternji jezik, Kembridž program oslikava internacionalni i multikulturalni karakter Savremene gimnazije.

Zašto upisati KembridžPlan i program kreiran je direktno u Kembridž centru za međunarodne ispite i ispunjava najviše obrazovne standarde. Pažljivo je osmišljen i istovremeno prilagođen različitim nivoima znanja, potrebama i mogućnostima učenika.

Pogledajte po čemu se Kembridž program razlikuje i zašto da izaberete baš Kembridž.

• Karta za upis na svetske univerzitete

Kembridž plan i program je strukturiran tako da učenici za 4 godine školovanja mogu da završe 2 nivoa: IGCSE i A-levels, i da steknu 2 internacionalne Kembridž diplome: ICE i AICE, koje će im otvoriti put do najuglednijih svetskih univerziteta i kompanija.

Učenici koji izaberu školovanje po Kembridž programu, nastavu će pratiti isključivo na engleskom jeziku i na taj način ga usavršiti do nivoa da mogu da studiraju u inostranstvu.

Po završetku Kembridž programa, opremljeni svim znanjima koja su preuzeli u Savremenoj gimnaziji, sa priznatim međunarodnim dipomama kao dokazom svojih kvalifikacija, našim učenicima su otvorena vrata svih fakulteta u zemlji i svetu.

Izvor: www.cie.org.uk/cambridge-for/parents-and-students/

• Posebni Kembridž programi

Pored navedenih, osmislili smo i posebne Kembridž programe za učenike drugih srednjih škola i gimnazija, koji žele da se paralelno školuju na engleskom i pripreme za upis na najuglednije svetske univerzitete, kao i za učenike viših razreda osnovnih škola, koji žele da nastave školovanje po Kembridž programu.

Skolarina i paketi za Kembridz program

Kembridz plan i program

upis na fakultete u inostranstvu

Predupis za generaciju 2017/18. je otvoren!