UPIS NA FAKULTETE U INOSTRANSTVU

uvod u upis na fakultete u inostranstvu

International School pomaže svojim učenicima da se pripreme i upišu fakultet koji žele. ICE i AICE diplome predstavljaju odličnu odskočnu dasku za nastavak školovanja u inostranstvu, jer donose visoku prohodnost ka vodećim univerzitetima u  Evropi, Velikoj Britaniji, SAD, Kanadi, Australiji, Novom Zelandu, Singapuru, Južnoj Africi…

Ocene koje su učenici dobili na polaganju za AICE diplomu znatno utiču na dalji tok studiranja. Fakulteti u inostranstvu imaju određene zahteve, te učenici mogu konkurisati samo na fakultetima čije uslove ispunjavaju. Na primer, ako neko želi da studira matematiku na Univerzitetu u Oksfordu, potrebno je da ima A* iz napredne matematike. Za studiranje bankarstva i finansija na Univerzitetu u Northemptonu potrebno je imati bar ocenu C iz matematike. Zato je važno da, pre nego što se odlučite za jedan od Kembridž paketa, proverite koji A-level predmeti su potrebni za upis fakulteta koji vas interesuje i koje bi ocene trebalo da imate da biste bili primljeni. Takođe, imajte na umu da možete konkurisati na više fakulteta odjednom i prihvatiti jednu od ponuda koje dobijete.

Koje kvalifikacije su vam potrebne da biste aplicirali za studije u SAD – pogledajte u videu:

Izvor: https://vimeo.com/210217694

Verujemo da će naši učenici, uz sve znanje koje budu stekli tokom školovanja po Cambridge International programu, i sa međunarodno priznatim dimplomama kao dokazom njihove obrazovanosti i sposobnosti, imati sve preporuke i bez problema upisati fakultet koji žele, gde god se on nalazio.

Koje navike u učenju su potrebne učenicima da bi bili uspešni tokom školovanja, a kasnije i na radnom mestu pogledajte ovde

Izvor: www.cie.org.uk/cambridge-for/parents-and-students/

Posetite Kembridžov vebsajt za više informacija:
Cambridge AICE Diploma recognition

Ovaj program se izvodi u International Schoolu, koji je, kao i Savremena gimnazija, deo LINKgroup Edu Alliance.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren! Prijavite se ovde »