KOMBINOVANI PLAN I PROGRAM

uvod u kombinovani plan i program

Kombinovani plan i program je jedinstvena kombinacija izabranih predmeta koja učenicima koji se opredele za ovaj program obezbeđuje najbolje elemente srpskog nacionalnog programa opšte gimnazije i međunarodnog programa Univerziteta u Kembridžu.

Na ovim časovima, na kojima je nastava isključivo na engleskom, učenici ne uče nastavne jedinice koje već postoje u srpskom nastavnom planu i programu, već samo diferencijalne, tj. nastavne jedinice koje postoje samo u Kembridž programu. Učenici imaju tri obavezna predmeta sa ukupnim fondom od četiri dodatna časa nedeljno.​ Na ovaj način, priprema za polaganje Kembridž ispita ne traje intenzivno dve godine, nego se gradivo raspoređuje na četiri godine, te učenici imaju dovoljno vremena da temeljno savladaju sve zahteve za polaganje Kembridž AS i A-level predmeta, ukoliko po završetku školovanja budu želeli da steknu i Kembridž AICE diplomu.

U tabeli ispod možete videti spisak svih predmeta kombinovanog programa.

Obavezni predmetiIIIIIIIV
Engleski jezik1112
Matematika1112
Globalne perspektive i istraživanja222-

AS-level predmeti nose 1 bod i traju jednu godinu, dok A-level predmeti nose 2 boda i traju dve godine. ​Ukoliko učenici žele da dobiju dvostruku diplomu, Nacionalnu i Kembridž AICE diplomu, prelaze na vanredno školovanje na Nacionalnom programu, a na Kembridž programu, pored obaveznih predmeta Cambridge English i Global Perspectives & Reseach, biraju još dva ili tri Kembridž predmeta kako bi ukupno sakupili 7 bodova.

Upis za generaciju 2017/18. je otvoren!