KOMBINOVANI PLAN I PROGRAM

uvod u kombinovani plan i program

Kombinovani plan i program je jedinstvena kombinacija izabranih predmeta koja učenicima koji se opredele za ovaj program obezbeđuje najbolje elemente srpskog nacionalnog programa opšte gimnazije i međunarodnog programa Univerziteta u Kembridžu.

Na ovim časovima, na kojima je nastava isključivo na engleskom, učenici ne uče nastavne jedinice koje već postoje u srpskom nastavnom planu i programu, već samo diferencijalne, tj. nastavne jedinice koje postoje samo u Kembridž programu.

U tabeli ispod možete videti spisak svih predmeta kombinovanog programa.

Obavezni predmetiIIIIIIIV
Obrazovanje za održivi razvoj 11--
Primenjene nauke 11--
Umetnost i dizajn 11--
Više o obaveznim izbornim predmetima pogledajte ovde.

Obavezni Kembridž predmetiIIIIIIIV
Engleski jezik 122--
Engleski jezik 2--22
Informacione tehnologije1111
Globalne perspektive i istraživanja221-
Biznis1123
* Uz predmet Biznis učenici dobijaju i onlajn-kurs.

AS-level predmeti nose 1 bod i traju jednu godinu, dok A-level predmeti nose 2 boda i traju dve godine.

Predupis za generaciju 2019/20. je otvoren!