Koordinatorke školskih aktivnosti u Savremenoj gimnaziji

Verujemo da je veoma važno da svaka školska sredina, pored naprednog nastavnog programa, svojim učenicima omogući i bogat školski život, pun zanimljivih sadržaja i aktivnosti.

Odlučili smo se da se još više posvetimo načinu učenja i razvijanju veština učenika u školi i van nje i uveli smo još jednu novinu u svoje poslovanje, funkciju – koordinatorki školskih aktivnosti, koje, uz direktorku i profesore, predstavljaju osobe koje doprinose kvalitetu školskog života u Savremenoj gimnaziji.

koordinatorka školskih aktivnosti sa učenicima

Na ovaj način želimo da budemo sigurni da će naši učenici imati kvalitetno organizovano vreme u školi i da će razvijati ne samo svoje intelektualne već i socijalne veštine, koje su jednako bitne za holistički razvoj deteta.

Osnovna zaduženja kojima će se posvetiti koordinatorke školskih aktivnosti

• Organizacija školskih i vannastavnih aktivnosti. Koordinatorke školskih aktivnosti organizuju različite vrste aktivnosti, kao što su školske sekcije, dnevni izleti, ekskurzije i putovanja, sportske aktivnosti, odlasci na kulturne događaje i posete pojedinih ustanova, obilasci naučnih centara, saradnja sa javnim institucijama i slično.
  • Razvijanje etosa škole. Učenici naše škole učestvuju u građenju etosa škole, a koordinatorke školskih aktivnosti su tu da im pomognu u realizaciji ideja. Bilo da je u pitanju organizacija sekcija ili odlazak na izlet, učenici mogu predložiti aktivnosti koje ih interesuju, a koordinatorke školskih aktivnosti će pomoći da se one i realizuju.
  • Svakodnevna pitanja. Da bi školski život tekao neometano, učenicima je veoma bitno da u školi postoji osoba kojoj mogu da se obrate za sva pitanja, bilo da su ona u vezi sa nastavnim ili vannastavnim aktivnostima. Koordinatorke školskih aktivnosti su prave osobe koja će odgovoriti na sva tekuća pitanja i omogućiti da svaki dan u školi bude odlično organizovan i uspešan.
  • Podizanje svesti o kulturnom i angažovanom delovanju. Smatramo da je veoma važno da svojim učenicima pokažemo kako mogu uticati na pozitivne promene u društvu. Želimo da kod njih razvijamo svest da svojim ponašanjem i delima utiču na podizanje nivoa kulture, dobre međuljudske odnose i očuvanje životne sredine. Sa tim ciljem, koordinatorke školskih aktivnosti uključuju učenike u humanitarne akcije, posete kulturnim dešavanjima i aktivnostima uz pomoć kojih razvijaju toleranciju i empatiju.

Upoznajte koordinatorke školskih aktivnosti u Savremenoj gimnaziji

Funkciju koordinatorki školskih aktivnosti u Savremenoj gimnaziji obavljaju Ana Manojlović i Irena Manojlović.

sg_slajfna

Ana i Irena će odgovoriti na sva pitanja učenika, rešiti sve nedoumice, posvetiti vreme svakom ponaosob i pomoći da školsko doba bude što lakše, lepše i zanimljivije.

Ukoliko smatrate da postoji još nešto na šta treba da obratimo pažnju, ili imate bilo kakva pitanja i sugestije, možete se obratiti koordinatorkama školskih aktivnosti i pisati im na adresu: office@savremena-gimnazija.edu.rs.

Upis za generaciju 2017/18. je otvoren!