Koordinatorka školskih aktivnosti u Savremenoj gimnaziji

Verujemo da je veoma važno da svaka školska sredina, pored naprednog nastavnog programa, svojim učenicima omogući i bogat školski život, pun zanimljivih sadržaja i aktivnosti.

Odlučili smo da se još više posvetimo načinu učenja i razvijanju veština učenika u školi i van nje, i uveli smo još jednu novinu u svoje poslovanje, funkciju – koordinatorka školskih aktivnosti, koja, uz direktorku i profesore, predstavlja osobu koja doprinosi kvalitetu školskog života u Savremenoj gimnaziji.

koordinatorka školskih aktivnosti sa učenicima

Na ovaj način želimo da budemo sigurni da će naši učenici imati kvalitetno organizovano vreme u školi i da će razvijati ne samo svoje intelektualne već i socijalne veštine, koje su jednako bitne za holistički razvoj deteta.

Osnovna zaduženja kojima će se posvetiti koordinatorka školskih aktivnosti

• Organizacija školskih i vannastavnih aktivnosti. Koordinatorka školskih aktivnosti organizuje različite vrste aktivnosti, kao što su školske sekcije, dnevni izleti, ekskurzije i putovanja, sportske aktivnosti, odlasci na kulturne događaje i posete pojedinih ustanova, obilasci naučnih centara, saradnja sa javnim institucijama i slično.
  • Razvijanje etosa škole. Učenici naše škole učestvuju u građenju etosa škole, a koordinatorka školskih aktivnosti je tu da im pomogne u realizaciji ideja. Bilo da je u pitanju organizacija sekcija ili odlazak na izlet, učenici mogu predložiti aktivnosti koje ih interesuju, a koordinatorka školskih aktivnosti će pomoći da se one i realizuju.
  • Svakodnevna pitanja. Da bi školski život tekao neometano, učenicima je veoma bitno da u školi postoji osoba kojoj mogu da se obrate za sva pitanja, bilo da su ona u vezi sa nastavnim ili vannastavnim aktivnostima. Koordinatorka školskih aktivnosti je prava osoba koja će odgovoriti na sva tekuća pitanja i omogućiti da svaki dan u školi bude odlično organizovan i uspešan.
  • Podizanje svesti o kulturnom i angažovanom delovanju. Smatramo da je veoma važno da svojim učenicima pokažemo kako mogu uticati na pozitivne promene u društvu. Želimo da kod njih razvijamo svest da svojim ponašanjem i delima utiču na podizanje nivoa kulture, dobre međuljudske odnose i očuvanje životne sredine. Sa tim ciljem, koordinatorka školskih aktivnosti uključuje učenike u humanitarne akcije, posete kulturnim dešavanjima i aktivnostima uz pomoć kojih razvijaju toleranciju i empatiju.

Predupis za generaciju 2020/21. je otvoren!

Preuzmite informator Savremene gimnazije

Pred vama je najnoviji informator Savremene gimnazije u kome ćete pronaći sve važne informacije o školi.

Preuzmite informator i saznajte:

• Razlike između Kembridž, Kombinovanog i Nacionalnog programa
  • Detaljan nastavni plan za svaki program
  • Uslove upisa
  • Pogodnosti koje škola pruža
  • Razloge zašto je SG najbolji izbor baš za vas
  • Više o jedinstvenom i kreativnom nastavnom pristupu
  • Kako tehnologijom i savremenim konceptom do lakšeg i zanimljivijeg učenja
  • Šta je Google Classroom Technology
  • Kako obezbediti prohodnost na sve svetske fakultete
  • Još mnogo toga...

Unesite podatke i preuzmite svoj primerak informatora Savremene gimnazije.