REDOVNO ŠKOLOVANJE

uvod u redovno školovanje

učenica školeZa upis na redovno školovanje potrebno je da učenik prođe kroz obe faze upisa kako bi Gimnazija mogla da raspolaže potrebnim informacijama, dokumentacijom i evaluacijom. U zavisnosti od izabranog programa, nacionalnog ili Kembridž, i odgovarajućeg paketa školarine, na početku školske godine, svaki učenik dobija svoju elektronsku karticu, nastavni materijal, školsku uniformu, i nalog za Guglove aplikacije i onlajn platformu.

Školski dan počinje u 8.30 časova, kada učenici prijavljuju svoje prisustvo provlačenjem elektronske kartice kroz senzor na ulaznim vratima. U hodniku se nalaze ormarići, gde učenici mogu ostaviti svoje privatne stvari i uzeti materijal koji će koristiti za vreme nastave. Časovi se održavaju u savremeno opremljenim učionicama, a u Gimnaziji postoje i kabinet za prirodne nauke, kabinet za IT, centar za učenje i biblioteka. Svaki učenik, pomoću tablet uređaja ili laptopa, može pristupiti onlajn platformi za učenje, svom imejlu i četu. Svaku teorijsku nastavnu jedinicu prati i praktični deo nastave, pa učenici tako dobijaju zaokružen uvid u temu koju obrađuju. Ono što ovu školu čini drugačijom nije samo savremeni pristup nastavi, već i profesori modernih shvatanja, koji kroz mentorski rad razvijaju u učenicima unutrašnju motivaciju i potrebu da se kroz nova saznanja usavršavaju.

U toku dana postoje tri odmora: dva mala i jedan veliki. Za vreme velikog odmora u školskom restoranu servira se ručak. Nastava se završava u popodnevnim satima, nakon čega učenici mogu da se opredele za sekcije, dopunske/dodatne časove ili konsultacije sa profesorima. Osim redovnih akademskih aktivnosti, Gimnazija organizuje posete raznim kulturnim manifestacijama, sportskim događajima, koncertima i pozorišnim predstavama, kao i gostovanja predavača iz raznih oblasti, kroz koja naši učenici obogaćuju svoje znanje i kulturu.

Redovno školovanje pruza mogućnost opredeljenja za nastavu na srpskom ili na engleskom, prepoznavanje i razvijanje talenata, multidisciplinarna znanja, podizanje opšte kulture i usavršavanje društvenih veština Savremenoj gimnaziji daju prednost pri izboru srednje škole.

» Pogledajte pakete koje možete izabrati u okviru redovnog školovanja.

Predupis za generaciju 2017/18. je otvoren!