VANREDNO ŠKOLOVANJE

uvod u vanredno školovanje

Savremena gimnazija na mnogo načina podržava svoje učenike i njihove roditelje. Jedan od tih načina jeste organizovanje vanredne nastave za sve učenike koji iz nekog razloga nisu u prilici da nastavu pohađaju redovno.

Za upis na vanredno školovanje potrebno je da učenik prođe kroz obe faze upisa kako bi Gimnazija mogla da raspolaže potrebnim informacijama, dokumentacijom i evaluacijom.

U dogovoru sa upravom škole, za učenika se pravi poseban plan rada kojim se definišu dinamika, rokovi, zahtevi i ciljevi koje bi učenik trebalo da ostvari u toku školske godine. Nakon toga, svakom učeniku se dodeljuje mentor, koji mu pomaže da svoje obaveze uradi u skladu sa dogovorenim planom. Nepoštovanje rokova ili neispunjavanje zadataka povlači za sobom posledice, od opomene do ispisa, zato svojim učenicima želimo da ukažemo na to da vanredno školovanje ne znači da obaveza prema Gimnaziji ne postoji, već da je ova obaveza samo drugačije definisana: fizičko prisustvo nije neophodno, ali akademsko jeste.

vanredno školovanje za sportistePotrudili smo se da i vanrednim učenicima omogućimo sve uslove za sticanje najkvalitetnijeg obrazovanja. Na raspolaganju su im platforma za učenje na daljinu, multimedijalni materijali, učenički veb-servis, kao i roditeljski veb-servis sa pregledom ličnog kartona učenika i elektronskog dnevnika. Komunikacija sa profesorima ostvaruje se u vidu četa i imejla, a postoje i termini za konsultacije ili dopunske časove u dogovoru sa predmetnim profesorom.

Ovakav vid obrazovanja pogodan je za učenike koji se bave nekom dodatnom aktivnošću kao što su sport, muzika, balet, gluma i slično, ali i za učenike koji iz zdravstvenih razloga nisu u mogućnosti da  prisustvuju nastavi.

» Pogledajte pakete koje možete izabrati u okviru vanrednog školovanja.

Predupis za generaciju 2017/18. je otvoren!