Savremena učenica uspešno održala čas vršnjačke edukacije na temu „Reci NE govoru mržnje”

Katarina Ristanović, učenica trećeg razreda, već drugu godinu je vršnjački edukator za obuku pod nazivom „Reci NE govoru mržnje”. Prošle godine je radionice realizovala u beogradskim srednjim školama, a ove godine je radionicu održala u Savremenoj gimnaziji sa odeljenjem I-1. Prvaci su tokom edukativne obuke pokazali izuzetnu spremnost za saradnju, otvorenost za rad i kreativnost.

Upoznavanje sa pojmom vršnjačkog nasilja kao vid preventive nasilja

Na radionici „Reci NE govoru mržnje” učenici su se upoznavali sa definicijama termina kao što su predrasude i stereotipi i osvežavali te definicije novim značenjima. Savremeni prvaci su kroz igru i diskusiju tokom radionice usvojili nove informacije, a imali su priliku i za vežbanje kritičkog mišljenja i stvaranje sopstvenih argumenata. Tom prilikom učenici su govorili o različitostima i upoznavali svoju autentičnost.

Katarina je prošla obuku za vršnjačke edukatore u organizaciji Centra za pozitivni razvoj dece i omladine (CEPORA) i već drugu godinu pohađa obuke u njihovoj organizaciji. Ona realizuje obuke uz visok stepen odgovornosti, otvorenosti prema učenicima i volje da napravi razliku i da svojim trudom prenese nova saznanja.

Savremena gimnazija pohvaljuje Katarinu i odeljenje I-1 zbog pokazane želje za učenjem i nastojanja da iz ovoga svako izađe bolji.