Šta da upišem?

Odgovorite na nekoliko zanimljivih pitanja i saznajte koja srednja škola najviše odgovara vašim interesovanjima, željama i afinitetima. Sigurni smo da će vam biti od velike pomoći u izboru srednje škole i zato počnite odmah:

Na osnovu Vaših odgovora dobićete našu stručnu procenu u roku od najviše 24 sata.


  1. Koji predmeti su ti bolje išli tokom osnovne škole ‒ prirodni ili društveni?
  Izaberi jedan odgovor.

  2. Tokom osnovne škole uživao/la si u pisanju sastava?
  Izaberi jedan odgovor.

  3. Fizika i hemija su ti oduvek bile zanimljive?
  Izaberi jedan odgovor.

  4. Voliš tehnologiju i najnovije gedžete, stalno koristiš kompjuter i mobilni?
  Izaberi jedan odgovor.

  5. Da li si za neku oblast posebno talentovan/a?
  Izaberi jedan odgovor.

  6. Koliko ti je važno da profesori koji ti predaju u srednjoj budu zanimljivi?
  Izaberi jedan odgovor.

  7. Da li kada biraš srednju školu razmišljaš i o nastavku studija?
  Izaberi jedan odgovor.

  8. Očekuješ da srednja škola bude potpuno drugačija od osnovne?
  Izaberi jedan odgovor.

  9. Važno ti je kakvo će biti društvo u školi?
  Izaberi jedan odgovor.

  10. Razmišljaš i o bezbednosti u školi?
  Izaberi jedan odgovor.

  11. Voleo/la bi da studiraš u inostranstvu?
  Izaberi jedan odgovor.

  12. Još uvek se dvoumiš između gimnazije i srednje stručne škole?
  Izaberi jedan odgovor.

  13. Da li bi pre upisao/la privatnu ili državnu srednju školu?
  Izaberi jedan odgovor

 • Savremena gimnazija

  Upis za generaciju 2023/24. je otvoren!

  Kliknite na ovaj link da se prijavite »
  Prezadovoljna sam i ponosna sam što sam roditelj učenika Savremene gimnazije. Već pri prvom susretu sa rukovodstvom škole, kada sam se interesovala o upisu svog deteta, uvidela sam sa koliko ljubavi, entuzijazma i profesionalizma pristupate svom radu. Bila sam zadivljena pristupom, idejama i načinom rada. Tako nešto postoji i kod nas! Ne treba Vam dugo da shvatite da je to škola koju biste poželeli svakom detetu. Kreativnost, savremena tehnologija , kvalitetno obrazovanje, ali pre svega ljudskost koja odiše u školi, čine ovu školu drugačijom koja s pravom po meni nosi naziv, Savremena gimnazija. Sa ovakvim pristupom od samog početka, uspeh ove škole, a i naše dece sa vama, je neizbežan. Sve čestitke! Jelena Đorđević, Andrijina mama
  Savremena u svakom smislu, naša škola pruža funkcionalno znanje i dobru pripremu za visoke škole i fakultete u Srbiji i inostranstvu. Primenom savremene i kreativne metodike nastave, u kojoj su nastava i procena dostignuća učenika usklađeni sa najvišim standardima postignuća za kraj opšteg srednjeg obrazovanja, naša škola temeljno i kvalitetno unapređuje jezičku, matematičku, naučnu, umetničku, kulturnu, tehničku i informatičku kompetenciju – što je neophodno za nastavak obrazovanja i dalji profesionalni razvoj. Kabinetska nastava je propraćena upotrebom interaktivnih tabli i edukativnog softvera, a praktična istraživačkim radom i kritičkim razmišljanjem.